ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نسل‌کشی در قرن بیست و یکم

نسل‌کشی در قرن بیست و یکم

سیاست روز/ متن پیش رو در سیاست روز منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.

کشورهای غربی در حالی با جنجال‌سازی رسانه‌ای برآنند تا خود را ناجی بشریت معرفی نمایند که رفتارهای آنان در قبال پناهجویان و آوارگان از جنگ نه تنها واهی بودن این ادعا را آشکار می‌سازد بلکه از فاجعه‌ای به نام نسل‌کشی در قرن بیست و یکم توسط غرب مدعی تمدن و حقوق بشر خبر می‌دهد.
اروپا این روزها شاهد بحرانی به نام آنچه مهاجرین غیر قانونی می‌نامد می‌باشد. بحرانی که در ظاهر به عنوان چالش اول اروپا از آن نام برده می‌شود اما شواهد امر نشان می‌دهد که استمرار این روند اولویت کشورهای مذکور است و نه تنها به دنبال برنامه‌ای برای حل آن نمی‌باشند بلکه خود به تشدید آن دامن می‌‌زنند. هزاران آواره از سوریه، عراق، افغانستان، یمن، لیبی و کشورهای آفریقایی در حالی راهی اروپا شده‌اند که مجموع رفتارهای کشورهای غربی نشان می‌دهد آنان برآنند تا از این مسئله اجرای سناریوی‌های در عرصه داخلی و جهانی بهره گیرند. رفتاری که می‌توان از آن به عنوان نسل کشی سیستماتیک در قرن بیست و یکم نام برد هر چند که در ظاهر ادعای طراحی برای مقابله با این بحران را سر می‌دهند.

بازی با کلمات مهاجرین و قاچاقچیان
کشورهای غربی در ادبیات گفتاری خود تلاش دارند تا از واژه مهاجرین غیر قانونی در باب گرفتاران پشت مرزهای اروپا استفاده نمایند و چنان عنوان می‌کنند که این افراد، کسانی هستند که به دست قاچاقچیان انسان به اروپا آورده شده‌اند. برای پی بردن به ماهیت واقعی این افراد و درک صحت و یا نادرستی گفتمان غربی‌ها، قوانین بین‌المللی را می‌توان مورد ارزیابی قرار داد.
براساس تعاریفی که در نهادهای حقوقی از جمله در کنوانسیون پناهندگان مصوب ۱۹۵۱ سازمان ملل در باب پناهنده و مهاجر آمده چنین عنوان می‌گردد: « مهاجر اقتصادی در جست وجوی یک زندگی بهتر به طور داوطلبانه کشورش را ترک می‌کند و چنانکه تصمیم به مراجعت بگیرد از ادامه حمایت کشورش برخوردار می‌شود حال آنکه پناهندگان و پناهجویان به علت تهدید به آزاد و اذیت و شکنجه و جنگ و ناامنی فرار کرده و نمی‌توانند در شرایطی که وضعیت زمان ترک کشورشان هنوز برقرار است با سلامت و امنیت به کشورشان بازگردند. »با این تعریف به خوبی می‌توان دریافت آنانی که واژه مهاجر یا مهاجرین غیر قابونی در باب افرادی که این روزها پشت دروازه‌های اروپا گرفتار آمده‌اند ادبیاتی نادرست می‌باشد و در اصل این افراد پناهنده و آواره هستند که قوانین بین‌المللی حقوق و تکالیف آنها را مشخص کرده‌اند که مهمترین آن این است که کشورهای جهان بویژه امضا کنندگان این کنوانسیون که شامل تمام کشورهای بزرگ اروپایی نیز می‌شود موظف به پذیرش این افراد هستند. بر این اساس واژه ای به نام مهاجرین غیر قانونی در قبال این افراد صادق نمی‌باشد و باید از واژه پناهندگان و یا پناهجویان در مورد آنان استفاده گردد.
کشورهای غربی نه تنها این قوانین را اجرا نمی‌سازند بلکه به بهانه مبارزه با قاچاقچیان انسان در کنار اخراج پناهندگان، اقدام به ایجاد گشت‌های دریایی و زمینی نموده و پناهجویان را به کشورهایشان باز می‌گردانند. کشورهایی که درگیر جنگ و ناامنی بوده و بازگشت پناهندگان برابر با تهدید و از دست دادن جانشان می‌باشد. لازم به ذکر است آمریکا نیز مانند اروپا سیاست مسئولیت ناپذیری در قبال این پناهندگان را در پیش گرفته چنانکه به گفته سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، این کشور صرفا به ۱۵۰۰ پناهنده سوری اجازه اقامت داده در حالی که سازمان ملل پناهندگی ۱۷ هزار را به آمریکا ارائه کرده بود.
کشورهای غربی در حالی از واژه مهاجرین غیر‌قانونی برای توجیه اقدامات ضد بشری خود علیه پناهجویان استفاده می‌کنند که با برجسته‌سازی مسئله قاچاقچیان انسان ضمن سرپوش نهادن بر مسئولیت خود در قبال پناهجویان به دنبال کم رنگ‌سازی احساسات جهانی در قبال وضعیت اسفناک پناهجویان پشت درهای اروپا هستند. در همین چارچوب در ایجاد فضای رسانه‌ای موگیرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد: اتحادیه اروپا احتمالا طی هفته‌های آینده اقدام نظامی‌را علیه قاچاقچیان مهاجران در دریای مدیترانه آغاز خواهد کرد. اتحادیه اروپا در ابتدا ماموریت جمع‌آوری اطلاعات از فعالیت‌های قاچاقچیان مهاجران را در ماه جولای انجام داده است. موگرینی در نشست وزرای دفاع اروپا در لوکزامبورگ گفت: این عملیات به همه اهداف خود دست یافته است. من در این نشست به وزرای دفاع پیشنهاد دادم تا در خصوص مرحله دوم این عملیات مذاکره کنند. مرحله دوم توقیف و نابودی قایق‌ها خواهد بود. این ادعا در حالی مطرح می‌شود که بسیاری از پناهندگان به غرب از مسیری به جز دریا و به صورت گروهی راهی اروپا شده‌اند و هیچ ارتباطی با قاچاقچیان نداشته‌اند. غربی‌ها با نام مقابله با قاچاقچیان تمام پناهندگان را غیر قانونی عنوان و عدم مسئولیت پذیری خود را توجیه می‌کند. لازم به ذکر است یک منبع آگاه شورای اروپا در مصاحبه با ریانوستی تصریح کرد: در مرحله دوم عملیات مقابله با شبکه‌های قاچاق انسان، بازرسی از کشتی‌های مشکوک در آبهای بین‌المللی انجام خواهد شد.
نکته قابل توجه آنکه فردی همچون تونی ابوت نخست وزیر استرالیا که کشورش کارنامه سیاهی در باب پناهندگان دارد، اعلام کرد تصاویر دلخراش پیدا شدن پیکر کودک غرق شده سوری، ضرورت پایان دادن به فعالیت قاچاقچیان انسان را یادآور می‌شود و سیاست مهاجرت فوق‌العاده محدود کننده کانبرا را تقویت می‌کند. این نوع واکنش‌ها نشان می‌دهد که غرب با سوء استفاده از مسئله قاچاقچیان به دنبال تشدید سرکوب پناهندگان است که مسلما بسیاری از پناهجویان را به کام مرگ خواهد برد.

مانع‌تراشی به بهانه دین
نکته قابل توجه آنکه براساس ماده ۳ کنوانسیون پناهندگان دولت‌های متعهد مقررات، این کنوانسیون را بدون تبعیض در مورد پناهندگان باید اجرا نمایند. در رفتار کشورهای اروپایی در قبال پناهجویان رسما می‌توان تبعیض نژادی و دینی بویژه علیه مسلمانان را مشاهده کرد که بعد جدیدی از اسلام ستیزی غربی را آشکار می‌سازد که در لوای جملاتی همچون مقابله با ورود داعش به اروپا صورت می‌گیرد.
در همین چارچوب برخی از کشورهای اروپایی رسما اعلام کرده‌اند که از پذیرش پناهجویان مسلمان خودداری می‌کنند. در اقدامی کاملا اسلام ستیزانه که برگرفته از دیدگان بسیار از سران اروپاست، «ویکتور اوربان» نخست‌وزیر مجارستان در یک مصاحبه با بیان اینکه خواهان حضور و سکونت تعداد زیادی از مسلمانان در این کشور نیست، پناهجویان مسلمان را تهدیدی برای مسیحیت خواند. این مقام ارشد مجارستانی همچنین افزود که پناهجویان برای ریشه‌های مسیحی این کشور تهدید هستند.
این اقدام ضد اسلامی در حالی صورت می‌گیرد که جمع کثیری از آوارگان و پناهجویان از کشورهای غرب آسیا و آفریقا می‌باشند که مسلمان هستند. نکته قابل توجه آنکه غرب برای این اسلام ستیزی بهانه‌ای به نام ورود داعش به اروپا از راه پناهجویان را مطرح می‌سازد. به‌عنوان نمونه رسانه ضد اسلامی انگلیسی یعنی بی بی سی در گزارشی مدعی شده بود داعش اعضای خود را در بین مهاجرین غیرقانونی که از راه مدیترانه به اروپا می‌روند جاسازی می‌کند. رسانه‌های غربی با برجسته سازی مسئله داعش برآنند تا احساسات ضد اسلامی را در جوامع غربی ترویج نمایند تا بهانه‌ای برای عدم اجرای مسئولیتشان در قبال پناهجویان گردد.
نکته مهم آن است که به اذعان خود مقامات غربی، داعش ساخته و پرداخته کشورهایی مانند آمریکا و انگلیس است و بسیاری از کشورهای غربی همچنان از داعش برای بحران‌سازی در غرب آسیا بهره می‌گیرند. همگرایی و نزدیکی داعش با کشورهای غربی زمانی آشکارتر می‌گردد که همزمان با مواضع ضد اسلامی سران غرب، داعش تحرکاتی صورت می‌دهد که عملا توجیه کننده رفتارهای غرب است. در این چارچوب متن قرارداد اهل ذمه صادر شده از سوی گروه تروریستی داعش برای مسیحیان شهرک القریتین سوریه منتشر شد. گروه تروریستی داعش در اوایل اوت گذشته شهرک القریتین را به کنترل خود در آورد. گروه دیده بان سوریه به نقل از منابعی، که آنها را قابل اعتماد توصیف کرد، افزود: داعش پس از مخیر ساختن مسیحیان به انتخاب یکی از سه گزینه پرداخت جزیه، مسلمان شدن و یا ترک شهر، از روحانیون مسیحی قریتین مبالغی دریافت کرد. در باب ابعاد همکاری داعش و غرب علیه اسلام پروفسور آنتونی‌هال استاد علوم سیاسی دانشگاه لیزبریج کانادا می‌گوید:« غربی‌ها برای اینکه بتوانند برنامه‌های خود را ادامه بدهند، به تولید تروریستها نیاز دارند. حملات هوایی کانادا در عراق نیز بخشی از این برنامه بوده است. درعین حال باید توجه داشت که همه سه حزب اصلی کانادا با سیاستهای اسرائیل و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل همراهی می‌کنند. این روند برخلاف دموکراسی در کانادا است. شرم آور است که هواپیماهای کانادایی در عراق، غیرنظامیان را کشتار می‌کنند. این اقدامات بخشی از تلاشهای گسترده برای سرنگون کردن حکومت بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه است. از جریان به اصطلاح جنگ با داعش برای همین منظور استفاده می‌شود. اینکه کانادا با این جریان همراه شده، برای من کانادایی شرم آور است.»
لازم به ذکر است پوتین رئیس‌جمهور روسیه دیروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در حاشیه اجلاس «مجمع اقتصاد شرق» در شهر ولادیوُستُک روسیه گفت مسکو بارها درباره مشکلات عمده برای اروپا در نتیجه سیاست‌های غلط غرب و همچنین گسترش تروریسم در خاورمیانه و شمال آفریقا هشدار داده بود.وی افزود بحران کنونی پناهجویان در اتحادیه اروپا تعجب آور نیست؛ بروز چنین بحرانی «کاملا انتظار می‌رفت.»

بهانه‌ای به نام حملات نژادپرستانه
براساس ماده ۳۱ کنوانسیون دولت‌های متعهد نباید به علت ورود یا حضور غیر قانونی پناهندگان آنها را مجازات نمایند حال آنکه این روزها در اروپا مشاهده می‌شود از یک سو ممانعت از ورود پناهجویان و بازگرداندن آنان به کشورهایشان و نیز نگهداری این افراد در بدترین شرایط در اردوگاه‌های مرزی و مهاجران به اصطلاح غیر قانونی است که همان تنبیه کردن این افراد می‌باشد که نقض آشکار قوانین بین‌المللی است. براساس ماهده ۲۲ کنوانسیون در مورد تحصیلات دولت‌های متعهد می‌بایست نسبت به پناهندگان همانند اتباع خود رفتار نمایند. براساس ماده ۲۷ دولت‌های متعهد برای پناهندگانی که در سرزمین آنها به سر می‌برند باید اوراق هویت صادر نمایند.
در طی ماه‌های اخیر گزارش‌های متعددی از تظاهرات علیه پناهجویان در برخی کشورهای اروپایی و نیز حملات نژادپرستانه به ارودگاه‌های آنان منتشر گردیده است. در جدیدترین این گزارش‌ها پلیس آلمان از آتش گرفتن ساختمانی خالی در نزدیکی بوخوم در غرب این کشور خبر داد که قرار بود شماری از پناهجویان در آن اسکان داده شوند.در حمله با اسپری فلفل به یک محل اقامت پناهندگان در براندنبورگ آلمان ۳۵ نفر مجروح شدند. کشورهای غربی با بهانه قرار دادن این حملات برآنند تا ضمن مردمی نشان دادن مخالفت خود با ورود پناهجویان به اروپا، از تفکرات نژادپرستانه برای اجرای اسلام ستیزی بهره گیرند.
ادعاهای سران اروپا در حالی صورت می‌گیرد که روند تحولات حقیقتی دیگر را نشان می‌دهد چنانکه در بسیاری از کشورهای اروپایی مردم برای حمایت از پناهجویان تظاهرات کرده‌اند. در همین چارچوب بیش از ۲۴۰ هزار شهروند انگلیسی با امضای توماری ضمن انتقاد از سیاست‌های ضد مهاجرتی دولت انگلیس، خواستار پذیرش شمار بیشتری پناه جو از سوی دولت محافظه کار این کشور شده‌اند.

بازی با نشست‌های بی‌حاصل
کشورهای اروپایی به بهانه هماهنگی و رسیدن به دیدگاه مشترک اقدام حمایتی از پناهجویان را به تاخیر می‌اندازند.
وزیران امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا دیروز گردهم آمدند تا در مورد بحران مهاجران که قاره اروپا با آن مواجه شده رایزنی کنند. این در حالی است که قرار است تا چند روز دیگر نیز وزیران کشور کشورهای عضو اتحادیه اروپا نشستی را در این خصوص برگزار کنند. کشورهای غربی صرفا به برگزاری نشست اکتفا می‌کنند در حالی که همچنان از پذیرش پناهجویان خودداری می‌نمایند. به عنوان نمونه وزارت امور خارجه ایتالیا اعلام کرد: در بحبوحه بحران کنونی سیل پناهجویان به اروپا، ایتالیا، فرانسه و آلمان توافق کردند تا سند مشترکی را برای تقسیم و پخش عادلانه پناهجویان در کشورهای اروپایی امضا کرده و خواستار تغییری در قوانین پناهندگی اروپا شدند. در اقدامی ظاهر سازانه «دونالد تاسک» رییس شورای اروپایی هشدار داد که بحران پناهجویان، بین دولت‌های غربی عضو اتحادیه اروپا و همتایان شرقی شکاف ایجاد می‌کند. در این میان در سخنانی علیه پناهجویان کامرون نخست وزیر انگلیس تاکید کرد: گرفتن پناهنده بیشتر و بیشتر پاسخ صحیحی به بحران مهاجرت کنونی اتحادیه اروپا محسوب نمی‌شود. دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس گفت: ما در حال انجام یکسری اقدامات هستیم و مهمترین آن تلاش برای برقراری صلح و ثبات در بخشی از جهان است که این آوارگان از آنجا می‌آیند. فکر نمی‌کنم پاسخ صحیح به این بحران قبول پناهنده بیشتر باشد. عدم صداقت غرب در قبال پناهجویان زمانی آشکارتر می‌شود که شبکه تلویزیونی « المیادین »، در گزارشی اعلام کرد: پلیس مجارستان خبرنگاران را با توسل به زور از ایستگاه قطار اخراج کرد و اجازه پوشش اخبار مربوط به حضور پناهجویان را نداد. در همین حال وزیر اول اسکاتلند پنجشنبه تاکید کرد: مخالفت دولت انگلیس با مشارکت در برنامه اسکان مهاجران در سراسر اتحادیه اروپا، "شرم آور" است. لازم به ذکر است شورای حقوق بشر سازمان ملل در گزارشی درباره فاجعه انسانی در دریایی مدیترانه خبر داد که از سال ۲۰۱۱ بیش از ۲۰۰۰ پناهجوی سوری در این دریا غرق شدند.هزاران پناهجوی سوری در ایستگاه قطار «کتلی» در پایتخت مجارستان در انتظار راهی شدن به کشورهای شمال و غرب اتحادیه اروپا هستند درحالی که بسیاری از مرزهای اتحادیه اروپا به رویشان باز نخواهد بود.در ادامه خبرها درباره وضعیت بد مهاجران، خبرگزاری فرانسه گزارش داد که بیم آن میرود که ۳۰ مهاجر دیگر در سواحل لیبی غرق شده باشند.
در این چارچوب بازی با قوانین سوخته و قدیمی مهاجرتی اروپا از محورهای کاری غربی‌ها گردیده است.
در همین چارچوب کمیسیون اتحادیه اروپا کشورهایی را که قواعد مشترک پناهندگی اروپایی را رعایت نمی‌کنند تهدید به مجازات کرد. ای در حالی است که نهادهای حقوق بشری تاکید دارند که قوانینی مانند دوبلین قوانینی منسوخ و بی فایده هستند و غرب باید برای کمک به پناهجویان این قوانین را کنار بگذارد.

جان کلام
با توجه به آنکه ذکر شد به صراحت می‌توان گفت که کشورهای غربی با ابزارهای مختلف در حال نسل کشی پناهجویان هستند. ابعاد این نسل کشی بسیار گسترده است که دامنه آن از حمایت از تروریست‌ها برای کشتار در آفریقا و غرب آسیا آغاز و به اردوگاه‌های پناهجویان در کشورهایی مانند ترکیه و اردن رسیده و در نهایت نیز گریختگان از این نقاط پشت دروازه‌های اروپا محاصره و در بدترین شرایط قرار می‌گیرند که حاصل آن مرگ بسیاری از این افراد است. غرب در حال اجرای بزرگترین نسل کشی در قرن بیست‌ویکم است که ادعای تمدن و پیشرفت سر می‌دهد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده