سردترین نقطه عالم جایی است با دمای ۲۷۲.۱۵- درجه سلسیوس

سردترین نقطه عالم جایی است با دمای ۲۷۲.۱۵- درجه سلسیوس

خبرآنلاین/ در محیط‌های آزمایشگاهی با تجهیزات گران قیمت دماهای بسیار پایین تجربه شده است اما سردترین نقطه طبیعی عالم جایی است که ۵ هزار سال نوری از زمین فاصله دارد.
این منطقه در سحابی بومرنگ و در صورت فلکی قنطورس قرار دارد که بر اساس کشف محققان دمای آن معادل یک کلوین(منهای ۲۷۲.۱۵ درجه سلسیوس است. شکل سحابی بومرنگ بسیار شبیه به یک پاپیون کج است که یک طرف آن بزرگتر از طرف دیگر است و به همین علت ستاره شناسان نام سحابی بومرنگ را برای آن انتخاب کرده اند با این حال مطالعه این سحابی با تلسکوپ آتاکاما نشان می دهد که این شکل احتمالا ناشی از خطای دید است.
بومرنگ در واقع شامل یک سحابی پیش سیاره ای، یک ستاره که در پایان عمر خود است و انتشار گازهای این ستاره است که به سرعت در حال پخش شدن در فضا و سرد شدن است.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سردترین نقطه عالم جایی است با دمای ۲۷۲.۱۵- درجه سلسیوس» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی خبر 24 دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات