ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

درگیری در بخش‌هایی از آلمان پس از برگزاری انتخابات ترکیه

درگیری در بخش‌هایی از آلمان پس از برگزاری انتخابات ترکیه

فارس/ هواداران احزاب مختلف ترکیه در پی اعلام نتیجه انتخابات روز گذشته در بخش هایی از آلمان با هم درگیر شدند.

پس از برگزاری انتخابات در ترکیه درگیری‌های زیادی میان هواداران احزاب متفاوت مختلف ترکیه در جنوب غربی آلمان صورت گرفت.
بنابر گزارش «اشتوتگارتر ناخریشتن» مقامات محلی 11 تن از هواداران ترکیه از احزاب گوناگون را دستگیر کردند و 36 تن هم اخراج شدند. در جریان درگیری‌ها هیچکس زخمی نشد. بنابر اعلام پلیس 4 نفر نقابدار هم به سمت تعدادی از ماشین‌ها سنگ پرتاب کردند.
در مانهایم هم ناآرامی‌هایی گزارش شده است.
حزب عدالت و توسعه (AKP) به رهبری «احمد داوداوغلو» در این دوره از انتخابات، توانست با کسب 49.5 درصد از آرای مردم، تعداد 316 کرسی از مجموع 550 کرسی مجلس ملی را به دست آورده و به جایگاهی برسد که به تنهایی کابینه بعدی را تشکیل دهد.
حزب جمهوری خلق (CHP) به رهبری «کمال کلچدار اوغلو» در این دوره از انتخابات، توانست با کسب 25.5 درصد از آرای مردم، تعداد 134 کرسی به دست آورده و نسبت به انتخابات پیشین 2 کرسی بیشتر به دست آورد.
حزب حرکت ملی (MHP) به رهبری دولت باغچلی با کسب 11.93 درصد از آرای مردم، دچار شکست سنگینی شده و تعداد کرسی‌های آن از 80 کرسی به یک باره به 41 کرسی تنزل پیدا کرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده