ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شجاعی کیاسری: کمک مالی کاندیداها بعد از ثبت نام، سلامت انتخابات را مخدوش می کند

شجاعی کیاسری: کمک مالی کاندیداها بعد از ثبت نام، سلامت انتخابات را مخدوش می کند

مهر/ یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به تبصره ممنوعیت کمک مالی کاندیداها بعد از ثبت نام در انتخابات، گفت: درست است که این پول برای خرید رأی هزینه نمی شود؛ ولی سلامت انتخابات را تهدید می کند.

سید رمضان شجاعی کیاسری در مصاحبه با رادیو گفت وگو ضمن تایید مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر جرم انگاری کمک نقدی و غیر نقدی کاندیداها به اماکن مذهبی، خیریه ها و هیئات بعد از ثبت نام، اظهار داشت: کمک های نقدی و غیرنقدی به اشخاص، اماکن عمومی مذهبی و امور خیریه پس از ثبت نام انتخابات جرم محسوب می شود؛ بدلیل اینکه در مراکزی که آرای متمرکز در آن جا موجود است، بدلیل هزینه کرد زیاد، نوعی خرید رأی محسوب می شود.

وی با بیان این مطلب افزود: هر کس پول بیشتری دارد، می تواند به هیئات و افراد مؤثر کمک کند؛ هرچند درست است که این پول مستقیما در جهت خرید رأی هزینه نمی شود ولی به نوعی مخدوش کردن فضای انتخابات است و این نوع فعالیت ها سلامت انتخابات را تهدید می کند.

شجاعی کیاسری تصویب این ماده را به منظور حفظ سلامت انتخابات عنوان کرد و گفت: اگر این نوع فعالیت اتفاق افتاد، جرم تلقی می شود و با آن کاندیدا برخورد قانونی می شود.

در ادامه مجری برنامه در خصوص راه های اثبات این موضوع و یافتن راه های مختلف برای (کمک های مالی از سوی کاندیداها) پرسید و کیاسری با لحنی طنز چنین پاسخ داد: اینکه راه های جدیدی را پیدا کنند؛ حتما اینگونه است چون استعداد خوبی برای این نوع کارها و دور زدن و شکستن قانون داریم!

این نماینده مجلس ادامه داد: اثبات این مسئله کاری سخت است و ادله و استنادات محکمی نیاز دارد تا اثبات شود این پول ها به جامعه تزریق شده.

شجاعی کیاسری در عین حال تاکید کرد: این مسئله می تواند فضایی منفی ایجاد کند و اگر در یکی دو حوزه اتفاق افتد، انتخابات سالم را زیر سوال می برد.

وی خاطرنشان ساخت: برای پیشگیری از این نوع ترفندهای انتخاباتی که ممکن است روز به روز بیشتر شود، این تبصره از سوی مجلس اضافه شده است.

شجاعی کیاسری نفس چنین ممنوعیت های قانونی را مثبت خواند و ادامه داد: هم اینک کشیدن سیگار در اماکن عمومی یا داشتن ماهواره جرم است ولی آیا مردم سیگار نمی کشند و ماهواره ندارند؟

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: آن هایی که خود را ملزم به رعایت قانون می دانند، حداقل به این قانون تمکین خواهند کرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده