ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خواب «آیلان» دنیا را بیدار کرد

خواب «آیلان» دنیا را بیدار کرد

خراسان/ آیلان پسرک کُرد سوری که 3، 4 سالی بیشتر ندارد با آرامشی که دریا به او هدیه کرد بعد از مدت ها می تواند راحت بخوابد، بدون آن که مجبور باشد مثل خیلی دیگر از مردم کوبانی نگران داعش باشد. او به دنیایی رفته که رویاهای کودکانه شکل واقعیت به خود می گیرند، چون در آن داعشی در کار نیست که روی انسانیت خط بکشد. تصویر غم انگیز پیکر او در کنار ساحل انگار تمام رنج ها، دردها و ترس های یک ملت از خشونت تکفیری ها را در خود خلاصه کرده؛ مردمی که رنج سفرهای پر خطر را به جان می خرند برای آن که کسی روی حق حیات شان خط بطلان نکشد. اما رنجی که ما از این تصویر می کشیم بیشتر از آن که به خاطر 4 کودک دیگری باشد که همراه آیلان غرق شدند، شاید برای دفن انسانیت زیر بیانیه های به اصطلاح محکوم کننده ای باشد که سال هاست برای کودکانی چون آیلان جز ابراز نگرانی هیچ کاری نکرده اند. سیاهی داعش فقط کودکان را از بین نمی برد، «کودکی» ها را می کشد وگرنه خردسالی چون آیلان چرا باید این چنین غرق در موج های خروشان بی رحمی باشد؟ راحت بخواب آیلان، تقصیر دریا نیست، بشریت نتوانست حق تو را بگیرد. در عوض امروز کمی از خواب بیدار شدیم، تصویر خواب ابدی تو چرت ما را پاره کرد، حالا یکی شدن تو با دریا در دنیای مجازی و شبکه های اجتماعی تبدیل شده به موجی فراگیر علیه دشمن سیاه پوش تو و کشورت، حالا هر کسی به سهم خودش تلاش می کند برای آن که کمی درد کوتاهی خودش در قبال تو را تسکین دهد و غمش از فقدان تو را با دیگران، به هر شکلی در میان بگذارد.
سید مصطفی صابری

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده