ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

زمین بیش از سه تریلیون اصله درخت دارد

زمین بیش از سه تریلیون اصله درخت دارد

ایرنا/ این تعداد که با استفاده از نقشه زمین و تصاویر ماهواره ای تخمین زده شده است، هشت برابرِ خوشبینانه ترین حالتی است که انتظار می رفت. محققان برآورد کرده بودند که حدود 400 میلیارد درخت روی زمین وجود دارد.
در ادامه این تحقیق آمده است که اگر تعداد درختان سه تریلیون باشد، به هر فرد حدود 420 درخت تعلق می گیرد.
محققان با استفاده از داده های ماهواره ای، مدلی را طراحی کرده اند که گستردگی جنگل ها و محل و نحوه قرار گرفتن درختان را به خوبی نشان می دهد. با استفاده از این مدل و تصاویر ماهواره ای می توان فهمید که بسیاری از درختان وضعیت مناسبی ندارند و بقیه درختان مانند سایه بان روی آنان قرار گرفته اند و مانع رسید نور خورشید می شوند.
در این برآورد آمده است که حدود 3.040.000.000.000 درخت روی کره زمین وجود دارد که از این میان 1.39 تریلیون در مناطق استوایی و زیر استوایی، 0.61 تریلیون در مناطق معتدل و 0.74 تریلیون در جنگل های شمالی قرار دارد. بیشترین تراکم در جنگل های شمالی دیده می شود.
در این مطالعه آمده است که هر سال حدود 15 میلیارد درخت توسط انسان ها از بین می رود و در بهترین حالت حدود پنج میلیارد درخت کاشته می شود.
قطع درخت برای استفاده در صنایع چوب و استفاده از زمین برای مصارف کشاورزی، مهمترین دلایل از بین رفتن درختان هستند.
درختان نقش مهمی در کاهش گازهای گلخانه ای و دی اکسید کربن دارند.
نتایج این تحقیقات در نشریه Nature منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده