ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تلاش برای ساخت واکسن ام اس

تلاش برای ساخت واکسن ام اس

ایرنا/ ساخت واکسن برای درمان بیماری ام اس مورد توجه برخی شرکت های دارویی و محققان قرار دارد و درهمین راستا یک شرکت روسی اعلام کرده که کار مطالعه و بررسی نتایج تحقیق خود در ساخت واکسن ام اس را به پایان رسانده است.
به گفته محققان این شرکت، تحقیق فوق مطالعه بالینی در فاز a2 بوده است که ضمن آن به 20 نفر از مبتلایان به ام اس نوع عودکننده (RR) و پیشرونده ثانویه این واکسن تجویز شده است.
همه این افراد در زمان تجویز واکسن Xemys از فعالیت بیماری ام اس رنج می بردند و در طول مطالعه از نظر معاینه بالینی و MRI و آزمایشات خونی (اندازه گیری میزان سیتوکین ها در خون) پیگیری می شدند.
واکسن بطور هفتگی تزریق می شد و دز واکسن به تدریج افزایش می یافت تا به حداکثر میزان خود یعنی 2.675 میلی گرم می رسید.
نتایج بدست آمده نشان داد که این واکسن به خوبی توسط افراد تحمل شد و عوارض ایجاد شده در حد خفیف و متوسط بود و برای رفع آنها نیاز به تجویز دارویی جدید نبود.
از طرف دیگر 20 هفته پس از شروع مطالعه هیچ شواهدی از فعالیت بیماری در 37درصد از مبتلایان یافت نشد و 85 درصد حمله جدیدی را تجربه نکردند و فقط 3 نفر از مبتلایان در طول مطالعه حمله جدید پیدا کردند و در MRI نیز نشانه های فعالیت بیماری مشهود بود.در حال حاضر لازم است تا اعلام نتایج مطالعات بیشتر در خصوص این واکسن، منتظر باشیم.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X