ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیدا کردن انگیزه و علاقه اطفال به ورزش

پیدا کردن انگیزه و علاقه اطفال به ورزش

دکتر سلام/ مبحث استعداد یابی کودک در ورزش بسیار گسترده است. یکی از مباحث مهم پیکر سنجی کودک است که در آن دور بازو و آرنج و زانو و … را اندازه گیری می‌کنند. حتی متخصصان برای آنکه بدانند کودک مستعد انجام چه نوع ورزشی است، از او تست روان‌شناسی هم می گیرند.
پیدا کردن انگیزه و علاقه اطفال به ورزش بهتر است ببینید فرندتان در چه زمینه‌هایی علاقه به ورزش دارد و با چه نوع ورزشی انگیزه و علاقه وی بیشتر می‌شود.

اگر کودکی از نظر ساختار آناتومیکی مشکل دارد، نباید بدون مشورت با متخصص برای او ورزشی انتخاب کرد. کودکی که پا پرانتزی است نباید ورزش دومیدانی را انتخاب کند یا کودکانی که افزایش یا کاهش قوس کف پا دارند، نباید ورزش‌هایی که نیاز به استفاده زیاد از پا دارد را انجام دهند.

دکتر شاهین صالحی متخصص طب ورزش و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سایت سلام دکتر نوشت: مبحث استعدادیابی کودک در ورزش بسیار گسترده است. یکی از مباحث مهم پیکر سنجی کودک است که در آن دور بازو و آرنج و زانو و … را اندازه گیری می‌کنند.

مبحث استعداد یابی کودک در ورزش بسیار گسترده است. یکی از مباحث مهم پیکر سنجی کودک است که در آن دور بازو و آرنج و زانو و … را اندازه گیری می‌کنند. حتی متخصصان برای آنکه بدانند کودک مستعد انجام چه نوع ورزشی است، از او تست روان‌شناسی هم می گیرند.

قد و وزن و تیپ بدنی وضعیت سایکولوژی و توانایی فرد و تست‌های فیزیولوژیک ارزیابی می‌شود. اگر ساختاره بدن کودک عضلانی و قوی باشد، نمی‌توان او را برای دوهای استقامتی انتخاب کرد.

فرد قد بلند و لاغر برای وزنه‌برداری مناسب نیست و بهتر است، ورزش‌هایی مانند والیبال و بسکتبال را انتخاب کند. نکته مهمی که هیچ‌ گاه نباید از نظر دور بماند سلامت جسمانی کودک است.

اگر کودکی از نظر ساختار آناتومیکی مشکل دارد، نباید بدون مشورت با متخصص برای او ورزشی انتخاب کرد. کودکی که پا پرانتزی است، نباید ورزش دومیدانی را انتخاب کند یا کودکانی که افزایش یا کاهش قوس کف پا دارند، نباید ورزش‌هایی که نیاز به استفاده زیاد از پا دارد را انجام دهند.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده