ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

واقعا دیگران را می‌فهمیم؟

واقعا دیگران را می‌فهمیم؟

باشگاه خبرنگاران/ گاهی افراد را به خوبی می‌فهمیم و گاهی نیز این حس را داریم که دیگران ما را به خوبی می‌فهمند. این مسئله تا چه اندازه حقیقت دارد؟
برای درک بهتر موضوع به سراغ معنای کلمه می‌رویم. در فارسی فعل «فهمیدن» و مترادف‌های آن مانند «درک کردن» یا «دریافتن» همیشه شی‌ء است نه شخص. مثلا می‌توان گفت: «مقصود او را نمی‌فهمم» اما نمی‌توان گفت: «من او را نمی‌فهمم».
ساخت جمله اخیر که گرته‌برداری از زبان‌های فرنگی است، در فارسی غلط است و به جای آن باید گفت: «من مقصود او را نمی‌فهمم.» یا «از کار او سر در نمی‌آورم.» و یا به جای این جمله که فراوان شنیده می‌شود: «پدرم مرا درک نمی‌کند.» می‌توان گفت: « پدرم روحیه مرا درک نمی‌کند.» یا بهتر «پدرم با من تفاهم ندارد.»[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X