ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ایرانی‌نماها قبل از بازی با ژاپن به صفحه‌ام حمله کردند!

ایرانی‌نماها قبل از بازی با ژاپن به صفحه‌ام حمله کردند!

کاپ/ مهاجم تیم فوتبال امید ایران گفت: واقعا ما در این مدت خیلی تحت فشار بودیم؛ هم از طرف برخی کارشناسان و هم از طرفی برخی مردم، خیلی ها ما را از پیش باخته میدانستند.
تیم فوتبال امید ایران این روزها خبر اول همه سایت ها و روزنامه های ورزشی است. حذف این تیم در مرحله یک چهارم نهایی و 44 ساله شدن حسرت المپیکی شدنمان مردم را بسیار ناراحت کرد. در همین رابطه کاپ، گفت و گویی را با آقای گل ایران در این مسابقات یعنی امیرارسلان مطهری انجام داد که در ادامه می خوانید.
*ابتدا، مصاحبه را از آخرین جا شروع می کنیم. از حذف ایران به دست ژاپن. چه شد که المپیکی نشدیم؟
می توانم بگویم بازی با ژاپن بهترین بازی ما در این تورنمنت بود. ما از ابتدا توپ و میدان را در اختیار داشتیم و موقعیت های زیادی رای تیم حریف خلق کردیم. آنها در طول 90 دقیقه فقط یک موقعیت داشتند و ما با دوندگی بالا اجازه خودنمایی به آنها را نمی دادیم. اما همه چیز در اوقات اضافه خراب شد. گل هایی خوردیم که نباید می خوردیم. به هر حال همه چیز تمام شد و ما شرمنده مردم شدیم.
*از حال و هوای تیم بعد از بازی با ژاپن و مسیر برگشت به ایران بگو.
همان طور که دیدید بعد از بازی همه ما بهت زده بودیم. هیچ کس هیچ حرفی نمی زد. از ورزشگاه به هتل رفتیم. چمدان هایمان را برداشتیم و به فرودگاه رفتیم. تا تهران هیچ کس هیچ حرفی نمی زد. چون تصور نمی کردیم در این مرحله حذف شویم.
*خودت هم در بازی با ژاپن موقعیت های خوبی را از دست دادی.
درست است. ما در بازی با ژاپن موقعیت های زیادی از دست دادیم که من هم از این قاعده مستثنی نبودم. فشار زیادی روی ما بود و همین مساله در کار ما تاثیر گذاشته بود. بابت این قضیه خیلی ناراحتم اما هیچ چیزی کم نگذاشتم. نه من بلکه بقیه بچه ها هم همین طور بودند.
*برگردیم به عقب. قبول داری در مسابقات دور مقدماتی ما نمایش چندان خوبی نداشتیم؟
قبول دارم که در مرحله نخست بازی های پرنوسانی را انجام دادیم. اما دلیلش این بود که ما زمان می برد تا به جو آنجا آشنا شویم. در بازی اول با سوریه نه خوب بودیم و نه بد. خدا را شکر با دو گل بازی را بردیم. در بازی با قطر و در 45 دقیقه نخست کاملا تحت تاثیر جو ورزشگاه السد بودیم. جو آنجا بسیار بسته بود. اما در 45 دقیقه دوم به خودمان آمدیم اما روز بد ما بود و بازی را باختیم. یک پنالتی را هم از دست دادیم. شاید هرکسی جای روزبه بود آن پنالتی را خراب می کرد اما ...
*اما چی؟
متاسفانه روزبه چشمی را خیلی اذیت کردند. کاری کردند که او به گریه بیفتد. نه تنها روزبه بلکه بقیه بازیکنان از جمله من هم توسط برخی از مردم با حمله اینستاگرامی مواجه شدیم.
*یعنی تو هم که جزو یکی از بهترین های ما بودی در اینستاگرام مورد حمله قرار گرفتی؟
دقیقا. نمی توانم بگوییم چه چیزهایی گفتند. اما اگر به صفحه اینستاگرام من توجه کنید می بینید چه فحش هایی به من داده اند. قبل از بازی با ژاپن به صفحه من حمله کردند. ما به قطر باختیم اما صعود کردیم ولی بعضی کارشناسان طوری صحبت می کردند که نظر مردم را تغییر دهند. اینها خیلی ما را اذیت کرد.
*گویا خیلی ها از باخت شما خوشحال شدند. این طور نیست؟
نمی دانم چه بگویم. ما ایرانی ها یک اخلاق بد داریم. می خواهیم انتقاد کنیم تا نظر خود را به دیگران اثبات کنیم. به بقیه بازی ها کاری ندارم ولی ما در بازی با ژاپن فوق العاده بودیم. ژاپن مقابل عربستان در یک نیمه حداقل 10 موقعیت داشت که از روی شکم سیری آنها را هدر داد. اما در دیدار با ما در کل 120 دقیقه با احتساب هر سه گل شان پنج موقعیت بیشتر نداشتند. واقعا حق ما این نبود.
*بیشتر انتقادها به خاطر تغییرهای بیش از حد در ترکیب و همچنین به بازی گرفته شدن بازیکنان در پست های غیرتخصصی بود. این مساله را قبول داری؟
اول باید بگویم من بازیکن هستم و نمی توانم در این باره صحبت کنم. اما ما فقط تغییر نداشتیم. بقیه تیم ها همین طور بودند. بعضی از بازیکنان ما نمی توانستند دو بازی پشت سر هم بازی کنند.
*خیلی ها می گویند حضور کی روش و مشکل او با محمد مایلی کهن باعث شد روحیه بازیکنان خراب شود. این مساله حقیقت دارد؟
اصلا این طور نیست. اتفاقا ما خیلی خوشحال شدیم که کی روش بازی های ما را می بیند. از طرفی مایلی کهن هم خیلی به ما کمک کرد. اما هیچ کدام از اینها در کار ما تاثیرگذار نبودند. ما به هم گروهی هایمان در المپیک فکر می کردیم و می دانستیم که توانایی بردن ژاپن را داریم. بیشترین چیزی که ما را اذیت می کرد فشار و کامنت های برخی از مردم و کارشناسان بود. آنهایی که آن فحش ها را برای ما نوشتند ایرانی نما بودند وگرنه اکثریت مردم ایران بامحبت هستند.
*گویا خیلی دل پری داری؟
واقعا ما در این مدت خیلی تحت فشار داریم. هم از طرف برخی کارشناسان و هم از طرفی برخی مردم. خیلی ها ما را از پیش باخته میدانستند. جالب است که در 28 سال اخیر این دومین باری بود که توانستیم از مرحله گروهی صعود کنیم. کار شاقی نکردیم و باید سهمیه را کسب می کردیم اما اینکه این گونه بخواهند به ما حمله کنند منصفانه نبود.
*اما تو خیلی با روحیه نشان می دادی. خوشحالی بعد از گلت با سوریه و سلفی های معروفت قبل از بازی با چین هنوز در یادها مانده است.
نمی خواهم بگویم آن خنده ها زورکی بود. اما می خواستم با آن خنده ها دل خودم وبچه های تیم را شاد نگه دارم تا به چیز دیگری فکر نکنند. از طرفی مطمئن بودیم که از گروه مان صعود می کنیم و به همین دلیل خیالمان راحت بود.
*و حالا هم که علی کفاشیان اعلام کرد ماموریت خاکپور در تیم امید به پایان رسیده است. میخواهم نظر تو را درباره محمد خاکپور بدانم.
محمد خاکپور انسان فوق العاده ای است. او هرچه داشت و بلد بود برای تیم امید گذاشت. خارج از اینکه خاکپور یک مربی با شخصیت و با دیسپرین بود از لحاظ علم فوتبالی هم در سطح بالایی قرار داشت. اما واقعا حقش نبود که این گونه تخریبش کنیم. اگر باختی بوده است برای همه بوده است و فقط یک نفر مقصر نیست. اگر می خواهیم انتقاد کنیم به همه انتقاد کنیم نه فقط خاکپور و کاشانی.
*حالا این صحبت مطرح شده که اگر وزارت ورزش کرانچار را رد صلاحیت نمی کرد ما با او به المپیک می رفتیم. واقعا می رفتیم؟
من تا کنون با کرانچار کار نکردم اما واقعا چیز بدی از محمد خاکپور ندیدم. او رابطه بسیار خوبی با ما برقرار کرده بود و از هیچ تلاشی مضایقه نمی کرد. درس های زیادی از او یاد گرفتم و امیدوارم همیشه موفق باشد.
*از تیم امید فاصله بگیریم. مهم ترین رقیبت در تیم نفت یعنی آلویز نانگ که رفت و حالا می توانی بیشتر برای تیمت بازی کنی. در این باره صحبت کن.
زمانی که نانگ هم در نفت بود ما با هم رقابت داشتیم اما چون من تمرکزم روی تیم امید بود و در اردوهای این تیم حضور داشتم نتوانستم آن طور که باید و شاید بازی کنم. از طرفی خستگی بازی در دو جا روی کار من تاثیر گذاشته بود اما حالا که کارم با تیم امید تمام شده با انگیزه فراوان در خدمت تیم نفت خواهم بود تا در نیم فصل دوم عملکرد درخشانی داشته باشم.
*صحبت پایانی امیر ارسلان مطهری.
از مردم ایران تشکر می کنم که ما را حمایت کردند. باز هم عذرخواهی می کنم که نتوانستیم نتیجه مطلوب را کسب کنیم. همچنین می خواهم از محمد خاکپور و حبیب کاشانی تشکر کنم که همه کار کردند اما مظلوم واقع شدند.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده