ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

راه‌اندازی مرکز رسیدگی به شکایات بهداشتی و درمانی زائران ایرانی در حج

راه‌اندازی مرکز رسیدگی به شکایات بهداشتی و درمانی زائران ایرانی در حج

تسنیم/ مشاور رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به ارتقاء پاسخگویی و ایجاد رضایتمندی بیماران از نحوه خدمات سلامت محور از راه‌اندازی مرکز پاسخگویی و رسیدگی به شکایات بهداشتی و درمانی زائران کشورمان در حج تمتع خبر داد.

طاهر درودی با بیان این موضوع که بیماران در طی بستری شدن در سیستم سلامت حق دارند که با احترام و صداقت با آنها رفتار شود و در هر جا که امکان داشته باشد، بتوانند در تصمیم گیری در مورد درمانشان، شریک شوند، اظهار داشت: برنامه ریزی و ارائه مراقبت‌ها و خدمات درمانی بیمار محور مبتنی بر نظرات، نیازها و ترجیحات بیماران، مراقبان آنان و جامعه، نکته کلیدی سیستم‌های سلامت در کشورهای توسعه یافته و عنصر الزامی در بهبود و ارتقاء نظام درمانی و جلب اعتماد عمومی است.

رئیس بیمارستان جمعیت هلال احمر در مدینه منوره افزود: این کار موجب اثربخش بودن خدمات ارائه شده و در نهایت بهبود پیامدهای سلامت و رضایتمندی بیماران می‌شود.

درودی پذیرفتن بیمار به‌عنوان شریک سیستم‌های درمانی و تعمیم فرهنگ استقبال و انعطاف نسبت به نظرات و انتقادهای بیماران در سطح بیمارستانها را اهرم رشد بیمارستان‌های تعالی‌جو دانست و گفت: اجرای چنین طرح‌هایی در تدوین و تنظیم خط مشی‌ها، طرح‌ها و خدمات و سیاستگذاری‌های کلان سلامت در حج بسیار مؤثر خواهد بود.

وی هدف از افتتاح این واحد (مرکز پاسخگویی و رسیدگی به شکایات بهداشتی و درمانی زائرین) را در در بیمارستان‌های مکه و مدینه، ارتقاء پاسخگویی و ایجاد رضایتمندی بیماران از نحوه خدمات بهداشتی درمانی دانست و ادامه داد: در صورت نارضایتی زائران از خدمات بهداشتی و درمانی در ایام حج، موردی را که باعث ایجاد نارضایتی شده را در ساعات اداری و به صورت حضوری از طریق مراجعه به واحد رسیدگی به شکایات واقع در مدیریت سلامت کاروان اعلام کنند تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.

رییس بیمارستان جمعیت هلال احمر در مدینه منوره در خاتمه خاطرنشان کرد: بررسی پاسخ و در صورت عدم حل مشکل اعلام به مراجع مربوطه و پیگیری دریافت پاسخ و اعلام نتیجه به شاکی توسط واحد رسیدگی به شکایات مرکز به صورت تلفنی، کتبی و حضوری در نخستین فرصت به شاکی اعلام می‌شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده