ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مایکروسافت کودکان بیش از ۵۵ کشور را تحت آموزش های کامپیوتر قرار می دهد

مایکروسافت کودکان بیش از ۵۵ کشور را تحت آموزش های کامپیوتر قرار می دهد

وین فون/ مدیر عامل حال حاضر مایکروسافت ساتیا نادلا، در سپتامبر سال گذشته قول داده بود که ۷۵ میلیون دلار در برنامه YouthSpark سرمایه گذاری خواهد کرد و حالا پس از گذشت هفت ماه جزییات چگونگی سرمایه گذاری مذکور مشخص شده است. این سرمایه بین ۱۰۰ مرکز غیر تجاری، در ۵۵ کشور در سرار دنیا تقسیم خواهد شد. 

مراکزی که از این سرمایه بهره مند می شوند کسب و کار ها و گروه های اجتماعی و اغلب مدارس هستند که به کسانی که از شرایط لازم برای یادگیری بهره مند نیستند این فرصت را می دهد تا بتوانند در مکانی امن و محیطی حرفه ای مهارت های مرتبط با کامپیوتر را یاد بگیرند. کسانی که تحت این آموزش ها قرار می گیرند علاوه بر یادگیری می توانند خود را برای کار در صنایع مختلف آماده کنند.

فعالیت پلتفرم YouthSpark موازی با برنامه های دیگر مایکروسافت از قبیل Hour of Code with Code.org، BBC micro:bit و BBC micro:bit خواهد بود که بر طبق گفته ی ماری اسنَپ، معاون مدیر عامل و سرپرست بشردوستی مایکروسافت، آنها درباره ی تغییر قوانین با دولت همکاری می کنند.

او همچنین اشاره کرد که:

دولت نقش بسزایی در پیشروی این پروسه بازی میکند و ما از این امر مطلع هستیم. با سیاست گذاران در سرار جهان مذاکره خواهیم کرد تا خط مشی و سرمایه گذاری برای گسترش آموزش علوم کامپیوتری، در جامعه را حمایت کنند. باعث افتخار ماست که در ایالات متحده و با فرصتی که حاصل تلاش باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در اختیار ما قرار گرفته است، برای دانش آموزان شرایطی فراهم کنیم که علوم کامپیوتری را یاد بگیرند.

در اواخر ماه آوریل سال جاری میلادی همایش YouthSpark در مقر مایکروسافت در ردموند برگذار خواهد شد که خانم اسنَپ در این باره گفت:

ایده ها و راه کار های خود را با همکاران خود به اشتراک خوهیم گذاشت و قصد داریم که دانش فنی بهتری را در اختیار حامعه خود قرار دهیم. همه افراد جوان باید فرصت این را داشته باشند تا با فکری باز به آینده خود بیاندیشند. به واسطه همکاری با شرکای غیر غیر انتفاعی خوشحالیم که قدمی بزرگ در جهت داشتن دنیایی که مد نظر داریم برداریم.

در آخر، با اقدامات بشر دوستانه مایکروسافت و در جهت گسترش علم و تکنولوژی در جهان انتظار می رود که جوانان ایده های ناب خود را بتوانند وارد دنیای واقعی کنند و پیشرفت روز افزورن را در این زمینه ببینیم.

شما درباره این اقدام مایکروسافت چه نظری دارید؟

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده