ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نرخ تورم اولین ماه سال از سوی مرکز آمار اعلام شد

نرخ تورم اولین ماه سال از سوی مرکز آمار اعلام شد

باشگاه خبرنگاران/ بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، نرخ تورم شهری فروردین 95با 0.5 درصد کاهش نسبت به تورم اسفندماه سال 94 به 10.8 درصد رسید.

مرکز آمار ایران گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری کشور در فروردین ماه امسال را منتشر کرد.

براساس اطلاعات منتشر شده، شاخص کل قیمت کالا و خدمات مصرفی (بر مبنای 100=1390) در فروردین ماه امسال عدد 223.8 را نشان می دهد که نسبت به ماه گذشته چهار دهم درصد افزایش داشته است.

همچنین افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه پارسال (تورم نقطه به نقطه) 7.7 درصد است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (8.5) کاهش یافته است.

بر اساس این آمار درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم شهری) در دوازده ماه منتهی به فروردین ماه سال 95 نسبت به دوره مشابه سال قبل 10.8 درصد است که نسبت به همین اطلاع در اسفندماه 1394 (11.3) کاهش یافته است.

شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» در این ماه به رقم 261.0 رسید که نسبت به ماه قبل 0.8 درصد افزایش داشته است.

شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» در ماه مورد بررسی به عدد 259.0 رسید که نسبت به ماه قبل 0.9 درصد افزایش داشته است.

شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» نسبت به ماه مشابه سال قبل 5.2 درصد افزایش نشان می‌دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه 9.5 درصد است.

شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه مشابه سال قبل 5.3 درصد افزایش نشان می‌دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به فروردین ماه 95 نسبت به دوره مشابه سال قبل 9.3 درصد است که نسبت به همین اطلاع در اسفندماه 1394 (9.7) کاهش داشته است.

شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» در فروردین ماه 1395 به رقم 211.0 رسید که نسبت به ماه قبل 0.3 درصد افزایش داشته است. میزان افزایش شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» نسبت به ماه مشابه سال قبل 8.7 درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به فروردین ماه سال 1395 نسبت به دوره مشابه سال قبل، این گروه 11.4 درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به اسفندماه 1394 (12.0) کاهش یافته است.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده