ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نامه جمعی از دانشجویان بورسیه به رئیس سازمان صدا و سیما

نامه جمعی از دانشجویان بورسیه به رئیس سازمان صدا و سیما

فارس/ جمعی از دانشجویان بورسیه طی نامه‌ای از رئیس سازمان صدا و سیما خواستند تا اجازه دهد نخبگان بورسیه اطلاعات علمی خود را به مردم ارایه دهند و از ظلمی که به آنها شده پرده بردارند.

این دانشجویان در ابتدای نامه خود خطاب به سرافراز آوردند: دانشجویان و دانش آموخته بورسیه، ماه‌هاست از رسانه‌ها و خبرگزاری‌های مختلف، درخواست ورود و روشنگری در مورد وضعیت مظلومانه بورسیه‌ها را داشته و خواهان بررسی ابعاد و زوایای پیدا و پنهان این سناریوی رازآلود و افشای اهداف مکتوم آن هستند.

این دانشجویان افزودند: با عنایت به سخنان رهبر معظم انقلاب و نگاه به حجم اعمال ظالمانه و حرکات خارج از روال و قانون در این پرونده توسط فتنه گران، لزوم حضور و ورود صدا و سیما و پخش برنامه های تخصصی در این فتنه آکادمیک و برپاداشتن یک 9 دی دیگر در برخورد با این فتنه، لازم و واجب به نظر می رسد.

دانشجویان بورسیه تأکید کردند که مسلما 9 دی آکادمیک، برنامه ریزی فتنه گران برای بی خاصیت کردن دانشگاه‌ها و شکستن اقتدار علمی و ایجاد افت در رشد علمی را خنثی کرده و مراکز آکادمیک را به روال اصلی خود باز می‌گرداند.

دانشجویان در نامه خود خطاب به سرافراز ادامه دادند: این روزها دانشجویان بورسیه در آستانه سال جدید با بلاتکلیفی و سرگردانی عجیبی روبرو شده و به دلیل اقدامات کاملا سیاسی، هیچ دورنمای روشنی از حل مساله خود از طرف وزارت علوم نمی‌بینند. از سوی دیگر دانش آموختگان نخبه و مظلوم دارای مدرک دکتری که دارای درخشان ترین رزومه‌های علمی و پژوهشی هستند با کارشکنی دانشگاه‌ها و آیین نامه‌های نامرئی وزارت علوم روبرو شدند و در ترم جاری تحصیلی نیز باید معطل و سرگردان باقی بمانند.

این دانشجویان در ادامه نامه خود آوردند: نمونه‌هایی از دانشمندان نخبه در میان دانش آموختگان بورسیه‌ای که با این ظلم خائنانه روبرو شده‌اند و از دانشگاه‌های درجه دو و سه، عدم نیاز غیرقانونی گرفتند، وجود دارد که ما حاضر و مایل به ارائه اطلاعات علمی آنها به شما و حضور آنها در برنامه‌های مختلف تلویزیونی هستیم. امید آن داریم که با مساعدت حضرتعالی، امکان حضور و معرفی این افراد در صدا و سیما فراهم شود.

در ادامه این نامه تأکید شد که دانشجویان بورسیه آمادگی کامل دارند در نشست‌های مختلف، ابعاد متفاوت ظلم به بورسیه‌ها و افت حیرت آور شتاب رشد علمی کشور را به صورت تخصصی مورد بحث قرار دهند و در این زمینه، چندین بار وزیر علوم را نیز به پاسخگویی و مناظره دعوت کرده ولی تا کنون پاسخی از طرف وزیر دریافت نشده است.

دانشجویان بورسیه در پایان نامه خود از سرافراز خواستند که ویروس فتنه گری را با روشنگری عالمانه از کالبد سازمان امور دانشجویان زدوده و اقدام ناقلان این ویروس مرگبار را با اعجاز رسانه، بی اثر و خنثی کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده