ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پایگاه خبری آمریکایی: چگونه پنتاگون از داعش حمایت می کند؟

پایگاه خبری آمریکایی: چگونه پنتاگون از داعش حمایت می کند؟

جماران/ گزارش های جدیدی که در خصوص چگونگی بمباران مواضع داعش در عراق و سوریه توسط آمریکا منتشر شده، نشان می دهد که ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا نه تنها در جهت تضعیف این گروه تروریستی اقدام نمی کند، بلکه به نوعی از آن محافظت نیز می کند.

«بیل گرتز» در گزارشی در «واشنگتن فری بیکن» نوشت: پنتاگون حدود 60 مقر داعش را که ماهانه هزاران تروریست آموزش دیده به این گروه تروریستی تحویل می دهد را بمباران نمی کند.
مقامات آمریکایی مدعی هستند که این اردوگاه ها در مناطق در اشغال داعش در عراق و سوریه پراکنده هستند و از ترس خسارات ناخواسته ای که ممکن است بمباران این مواضع داشته باشد، هدف گرفته نمی شوند.
علاوه بر این، اردوگاه های داعش تا حدی موفقیت آمیز عمل کرده اند که سرکرده های این گروه در حال توسعه آنها به لیبی و یمن هستند. در سال های اخیر این دو کشور نا آرام و ناامن بوده اند.
ناکامی آمریکا و متحدان آن در بمباران این مواضع، سوالات و شبهاتی را در خصوص حضور اوباما و مشاوران ارشد وی در استراتژی کنونی ضدداعش در میان مقامات دفاعی و اطلاعاتی ایجاد کرده است.
یکی از مقامات منتقد این سیاست گفت: «اگر شما موقعیت این اردوگاه ها را می دانید و رئیس جمهور واقعا می خواهد داعش را نابود کند، پس چرا این اردوگاه ها هنوز هم فعال هستند؟!»
تحلیل گران بخش اطلاعاتی آمریکا از این اردوگاه ها به عنوان یکی از ابزار مهم در تداوم موفقیت این گروه تروریستی در اشغال مناطق جدید یاد می کنند. مهمترین مزیت این اردوگاه های آموزشی، ارسال مداوم جنگجویان آموزش دیده برای این گروه تروریستی است.
افشای خبر بمباران نشدن اردوگاه های آموزشی داعش موجب شد که مقامات اطلاعاتی در آژانس اطلاعات دفاعی (DIA) و فرماندهی مرکزی آمریکا، که مسئول نظارت بر جنگ هستند، مدعی شدند که اخبار عمومی درستی در خصوص ناکامی استراتژی آمریکا علیه داعش منتشر نشده است.
داعش کنترل بخش هایی از سوریه و عراق را در اختیار دارد و دهها هزار نفر از جنگجویان داخلی و خارجی را جذب خود کرده است. تعداد دقیق این جنگجویان مشخص نیست اما برآوردهای اطلاعاتی نشان می دهد که در طول سال گذشته شمار جنگجویان افزایش یافته است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده