بزرگترین مزرعه بادی شناور جهان در اسکاتلند

مزرعه بادی Hywin اسکاتلند دارای پنج توربین ۶ مگاواتی برای تولید برق پاک پایدار زیست محیطی است.

به گزارش ایسنا به نقل از ساینس ریپورت، شرکت نروژی Statoil این مزرعه را در بستر دریا و تقریبا ۱۵ مایلی ساحل شرقی اسکاتلند بنا کرده است.

از ویژگی‌های این مزرعه بادی پنج توربین ۶ مگاواتی تامین نیروی مورد نیاز ۲۰ هزار خانوار است. در سال ۲۰۰۹ تنها یک توربین بادی شناور در ساحل وجود داشته است و این پروژه اولین مدل چند توربینی محسوب می‌شود.

مدیر پروژه Leif Delp در این رابطه اظهار کرد: به دلیل وجود منابع بادی عظیم و ذخایر زنجیره‌ای نفت و گاز در سواحل اسکاتلند بسیار خرسندیم.

این شرکت قصد دارد با اجاره این نواحی و ساخت مزرعه بادی از نیروی پتانسیل باد برای تولید برق استفاده کند.

این مزرعه بادی بزرگترین مرکز بادی شناور جهان است و توربین‌های بادی شناور نیروی الکتریکی را از عمق آب تولید می‌کنند. نیروی باد در اقیانوس و آب بسیار قدرتمند است و در نتیجه موجب کاهش آلودگی ناشی از تولید برق می‌شود.

این توربین‌ها بر ساختاری شناور نصب شده‌اند. عمق این ناحیه ۳۰۰ فوت بوده و توربین‌ها توسط لوله فولادی دارای تثبیت‌کننده متصل به بستر دریا هستند که در نتیجه قابلیت شناوری ایجاد می‌شود.

[ منبع این خبر سایت الف-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بزرگترین مزرعه بادی شناور جهان در اسکاتلند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت الف-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X