ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بزرگترین مزرعه بادی شناور جهان در اسکاتلند

مزرعه بادی Hywin اسکاتلند دارای پنج توربین ۶ مگاواتی برای تولید برق پاک پایدار زیست محیطی است.

به گزارش ایسنا به نقل از ساینس ریپورت، شرکت نروژی Statoil این مزرعه را در بستر دریا و تقریبا ۱۵ مایلی ساحل شرقی اسکاتلند بنا کرده است.

از ویژگی‌های این مزرعه بادی پنج توربین ۶ مگاواتی تامین نیروی مورد نیاز ۲۰ هزار خانوار است. در سال ۲۰۰۹ تنها یک توربین بادی شناور در ساحل وجود داشته است و این پروژه اولین مدل چند توربینی محسوب می‌شود.

مدیر پروژه Leif Delp در این رابطه اظهار کرد: به دلیل وجود منابع بادی عظیم و ذخایر زنجیره‌ای نفت و گاز در سواحل اسکاتلند بسیار خرسندیم.

این شرکت قصد دارد با اجاره این نواحی و ساخت مزرعه بادی از نیروی پتانسیل باد برای تولید برق استفاده کند.

این مزرعه بادی بزرگترین مرکز بادی شناور جهان است و توربین‌های بادی شناور نیروی الکتریکی را از عمق آب تولید می‌کنند. نیروی باد در اقیانوس و آب بسیار قدرتمند است و در نتیجه موجب کاهش آلودگی ناشی از تولید برق می‌شود.

این توربین‌ها بر ساختاری شناور نصب شده‌اند. عمق این ناحیه ۳۰۰ فوت بوده و توربین‌ها توسط لوله فولادی دارای تثبیت‌کننده متصل به بستر دریا هستند که در نتیجه قابلیت شناوری ایجاد می‌شود.

[ منبع این خبر سایت الف-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت الف-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده