ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بانک مرکزی مکلف به تخصیص تسهیلات قرض الحسنه بانکی به مددجویان شد

بانک مرکزی مکلف به تخصیص تسهیلات قرض الحسنه بانکی به مددجویان شد

مهر/ با پیشنهاد نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در کمیسیون احکام دائمی، بانک مرکزی مکلف به تخصیص تسهیلات قرض الحسنه بانکی به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی کشور شد.

محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به اینکه توانمندسازی جامعه هدف دو نهاد امدادرسان کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی در کاهش فاصله طبقاتی سهم بسزایی دارد، گفت: لحاظ کردن برنامه‌های مذکور در برنامه‌های توسعه برای توانمندسازی مددجویان یک ضرورت است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در همین راستا پیشنهاد ماده‌ای الحاق به لایحه دولت در جهت توسعه اشتغال خرد و خانگی داده شد، افزود: این پیشنهاد در آخرین جلسه کمیسیون احکام دائمی مجلس ارائه و خوشبختانه تصویب شد.

وی، تصریح کرد: بر این اساس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است برای توسعه اشتغال خرد و خانگی سالانه ۴۰ درصد از منابع تسهیلات قرض الحسنه بانکی و رشد منابع مزبور را به تفکیک ۶۰ درصد به کمیته امداد امام و ۴۰ درصد به بهزیستی با معرفی دستگاه‌های ذیربط به مددجویان تحت پوشش و کارفرمایان طرح‌های مددجویی پرداخت کند.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه این سهمیه باید تا پایان آذر ماه هر سال از طرف کمیته امداد و بهزیستی جذب شود، افزود: هر یک از دستگاه‌های مشمول که نتواند به هر میزان از سهمیه خود تا پایان آذر ماه هر سال استفاده نمایند مزبور به دیگر دستگاه‌های مشمول که از سهمیه خود به طور کامل استفاده کرده است، تعلق می‌گیرد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دستگاه‌های مربوطه مکلفند در مقاطع زمانی پایان آذر هر سال و خاتمه زمان استفاده، گزارش عملکرد خود در این زمینه را به کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تقدیم کند.

وی با بیان اینکه مسئولان باید هرچه در توان دارند برای حمایت از محرومان و نیازمندان جامعه به کار گیرند، گفت: انتظار است مسئولان بانک‌های عامل نیز در ارائه تسهیلات بانکی به مددجویان تحت پوشش نگاه ویژه داشته و همکاری لازم را به عمل آورند.

پورابراهیمی در پایان یادآور شد: توانمندسازی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی نقش بسزایی در صیانت از تحکیم نهاد خانواده و احیای عزت و کرامت فردی، خانوادگی و ملی دارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X