ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تشدید نابسمانی کشاورزی آمریکا در سال 2016

تشدید نابسمانی کشاورزی آمریکا در سال 2016

اقتصاد نیوز/ کاهش قیمت زمین‌کشاورزی در آمریکا به سال جاری نیز کشیده شد و سرعت این کاهش قیمت نیز در حال افزایش است. این در حالی است که نبض بازار تجهیزات کشاورزی به ضعیف‌ترین سطح خود رسیده است.

به نقل از اگری‌مانی، شاخص قیمت زمین کشاورزی در ایالت‌های اصلی کشاورزی آمریکا که توسط دانشگاه کرایتون اندازه‌گیری می‌شود در ماه ژانویه به 23.9 واحد رسیده است. این در حالی است که رقم 50 نشان دهنده طبیعی بودن بازار است. این ماه بیست و ششمین ماهی است که این شاخص با افت مواجه می‌شود.

بر اساس آمار ارائه شده توسط دانشگاه آیوا در اوایل این ماه، در این میان به دلیل قیمت‌های پایین محصولات کشاورزی، که برای بسیاری از کشاورزان زیر قیمت تمام‌شده بوده، سودآوری کشاورزان (به خصوصی کسانی که با قرض مواجه هستند) نیز با کاهش روبرو شده است.

ارنی گاس، استاد اقتصاد دانشگاه کرایتون اعلام کرد: «تقویت دلار و ضعف اقتصاد جهانی باعث کاهش 8 درصدی قیمت غلات و افت شدید 28 درصدی قیمت دام در 12 ماه اخیر شده است.»

اثر قیمت‌ ضعیف محصولات کشاورزی روی میزان خرید تجهیزان کشاورزی به شدت حادتر است، به طوری که شاخص بخش کشاورزی به رقم نازل 7 واحد رسیده است. این عدد حتی نسبت به رقم 8.8 واحدی ماه سپتامبر نیز کمتر است.

پروفسور گاس در این خصوص اعلام کرد: «قیمت‌های پایین‌ محصولات کشاورزی باعث شده تا کشاورزان به خرید تجهیزات اضافی کشاورزی بی تمایل باشند و همچنین اثری منفی روی معامله‌گران و تولیدکنندگان تجهیزات کشاورزی وارد کرده است.‌»

بر اساس آمار اتحادیه تولیدکنندگان تجهیزات کشاورزی، فروش تراکتورهای چهار دیفرانسیلی مورد استفاده توسط کشاورزان در آمریکا با افتی 39 درصدی به 3111 دستگاه در سال گذشته رسید. فروش تراکتورهای دو دیفرانسیلی بزرگ نیز با افتی 26 درصدی به 23 هزار و 930 دستگاه رسید. فروش کمباین در آمریکا نیز به 5381 دستگاه رسید که کاهشی 33 درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد.

شرکت دیر،‌ سازنده ماشین‌آلات جان دیر، پیش‌بینی کرد که ضعف در این بخش بیش از این نیز خواهد شد. این شرکت دو ماه پیش، برآورد کرده بوده که فروش تجهیزات کشاورزی در کانادا و آمریکا در سال منتهی به اکتبر افتی15 تا 20 درصدی خواهد داشت.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده