ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استفاده پلیس مجارستان از گاز اشگ آور علیه پناهجویان

استفاده پلیس مجارستان از گاز اشگ آور علیه پناهجویان

میزان/ غرب در هر مقطع زمانی تحولات غیر انسانی را رقم می زند و بدون در نظر گرفتن حقوق بشر بسیاری از زنان و کودکان و مردان را با اقدامات خشونت بار مورد ضرب و شتم قرار می دهد. در این برهه نیز به موازات جنایات گروه های تروریستی مورد حمایت غرب و برخی کشورهای منطقه همچون داعش، خشونت غرب علیه پناهجویانی که از کشتار گریخته اند، ورق تازه ای به صفحات تاریک تاریخ می افزاید.

در حالی که پناهجویان با پای پیاده در حال رساندن خود به مرز اتریش هستند، گزارش ها حاکی است در حمله پلیس مجارستان با گاز اشک آور به گروه هایی انتقال داده شده به اردوگاه ها، چندین نفر زخمی و به بیمارستان منتقل شدند.

در راه آهن «بوداپست» و همچنین اردوگاه های مجارستان که در آنجا پناهجویان مستقر شده اند، درگیری های شدیدی بین پلیس با آنها رخ داده است.

پناهجویان نسبت به عملکرد دولت بوداپست معترضند زیرا به آنها قول داده شده بود با قطار به اتریش و آلمان فرستاده می شوند اما آنان را به اردوگاه های مجارستان انتقال دادند؛ این مساله سبب شد تا درگیری شدیدی میان پناهجویان و پلیس این کشور رخ دهد.

براساس گزارش ها و تصاویر منتشر شده، پلیس مجارستان با استفاده از گاز اشک آور و نارنجک های بی حس کننده به پناهجویان حمله کرده است.

تلویزیون رسمی مجارستان نیز از کشته شدن یک فرد 50 ساله پاکستانی خبر داده و مدعی شده است این فرد که به صورت قاچاقی وارد یک قطار شده بود، به هنگام فرار از دست پلیس از قطار پرت شد.

دولت مجارستان اعلام کرده است: در حال حاضر ارتش نیز به سرکوب معترضان در اردوگاه ها و ایستگاه اصلی قطار به ما کمک می کند و ما مجازات های سختی را برای پناهندگانی که دست به این اعتراضات زده اند در نظر گرفته ایم؛ برای قاچاقچیانی که این پناهجویان را به مجارستان فرستادند نیز تا 20 سال حبس قائل می شویم.

بعد از اقدام مجارستان در انتقال پناهجویان به ارودگاه، آنها برای چند ساعت دست به اعتصاب غذا زدند و بعد از آن تصمیم گرفتند با پای پیاده به سمت مرز مجارستان با اتریش بروند که از ظهر دیروز(جمعه) حرکتشان را آغاز کردند.

به گفته برخی از خبرگزاری ها، این تعداد حدود 300 نفر تخمین زده شده اند اما پیش بینی می شود در طول مسیر یک هزار و 500 تن دیگر نیز به آنها اضافه شوند.

در واکنش به این اقدام پناهجویان، پلیس مجارستان اعلام کرده که مرز «رسزکه» با اتریش را محتاطانه بسته است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده