ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ممانعت ترکیه از ورود مدیر رسانه روسی به این کشور

ممانعت ترکیه از ورود مدیر رسانه روسی به این کشور

فارس/ ترکیه بعد از مسدود کردن دسترسی به وب‌سایت روسی «اسپوتنیک»، هم‌اکنون مانع ورود سردبیر بخش ترکی این خبرگزاری روسی به این کشور شد و او را در فرودگاه مجبور به بازگشت به روسیه کرد.

وب‌سایت «اسپوتنیک» گزارش کرد، این حادثه در فرودگاه آتاتورک استانبول زمانی رخ داد که خبرنگاران حدود یک ساعت در محل بازرسی ورود ایستاده بودند و سپس یکی از اعضای کنترل مرزی برگه‌ای را به کریموف داد که در آن نوشته شده بود «شما مسافری هستید که ورودتان به ترکیه ممنوع است».

طبق این گزارش، هیچ توضیحی برای ممانعت از ورود سردبیر بخش ترکی خبرگزاری اسپوتنیک به ترکیه داده نشده بود.

این گزارش می‌افزاید، کارت خبرنگاری و مجوز اقامت وی نیز ضبط شد و از او خواسته شده بود که با پرواز بعدی به روسیه بازگردد.

روز 14 آوریل، مقامات ترکیه، دسترسی به وب‌سایت اسپوتنیک را مسدود کردند. وزارت ارتباطات ترکیه اعلام کرد که این وب‌سایت بر اساس قانون 5651 که دسترسی شهروندان به اطلاعات را محدود می‌کند، مسدود شده است.

وزارت خارجه روسیه، این اقدام ترکیه در مسدود کردن وب‌سایت اسپوتنیک را محکوم کرد و آن را نقض حقوق اساسی افراد و آزادی‌های آنها از جمله آزادی بیان و حق دسترسی به اطلاعات اعلام کرد.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که سیاست افزایش فشار مقامات ترکیه به رسانه‌های جمعی ادامه دارد.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده