ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رقابت ایده پردازان با موضوع زعفران و ابریشم در تربت حیدریه

مدیر مرکز رشد واحدهای فناوری شهرستان تربت حیدریه در حاشیه این رقابت ها به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به اینکه این منطقه در زمینه کاشت و فراوری زعفران و تولید و فراوری ابریشم دارای سابقه طولانی است، رقابت علمی ویژه ای در این حوزه تدارک دیده شده که تا فردا ادامه خواهد داشت.
مسعود جمشیدیان افزود: در این رقابت علمی 11 گروه دانشجویی شرکت دارند که هشت گروه بومی تربت حیدریه و بقیه دانشجویان غیر بومی دانشگاه های تربت حیدریه و علوم پزشکی این شهرستان هستند.
وی اظهار کرد: نخستین دوره رقابت های ایده پردازی در دانشگاه تربت حیدریه دی ماه پارسال برگزار شد و دوره کنونی رقابت ها دومین تجربه این مرکز و با محوریت زعفران، ابریشم و گردشگری در این دو حوزه خاص و همچنین مقوله گردشگری به مفهوم عام است.
سرگروه یکی از گروه های شرکت کننده نیز به خبرنگار ایرنا گفت: یک تیم هشت نفره هستیم که ایده ارایه شده ما تولید محصول جدید از ضایعات زعفران است.
محمد رضا محمدی افزود: نتیجه فعالیت ما ارزش اقتصادی بسیار برای تولید کنندگان زعفران در بر دارد.
سر گروه دیگری گفت: ما یک گروه هفت نفره اهل تربت حیدریه هستیم که با تولید یک نرم افزار آموزشی در حوزه زعفران به رقابت می پردازیم.
مجتبی قلی زاده افزود: ایده ما ارایه پیشنهاد به زعفرانکاران برای معرفی زمین خوب، شرایط جغرافیایی مناسب با حداقل هزینه و بیشترین سود اقتصادی است.
مهدی یزدان دوست دیگر ایده پرداز اهل تربت حیدریه نیز گفت: ایده گروه پنج نفره ما ارایه یک سامانه در حوزه ابریشم است که در سه محور حذف دلالان، فروش شفیره و ارایه دوره های آموزشی، طراحی به معرفی آن پرداخته ایم.
سر تیم یک گروه 9 نفره دانشجویان غیربومی مهندسی برق دانشگاه تربت حیدریه نیز گفت: ما با ایده 'گردشگری در شب' پا به میدان رقابت گذاشته ایم.
مژگان رمضانی افزود: ایده ما نور پردازی اماکن تفریحی سطح شهر است تا از این طریق به تولید درآمد در شب بپردازیم زیرا معتقدیم بخشی از اقتصاد یعنی تولید ثروت در شب مغفول مانده و تصور اغلب مردم از شب به خانه رفتن و استراحت کردن است.
سر تیم یک گروه پنج نفره که با موضوع جشنواره زعفران وارد رقابت شده اند نیز به خبرنگار ایرنا گفت: موضوع پیشنهادی ما تقویت صنعت گردشگری در فصل برداشت زعفران و ابریشم کشی است، اما محدود به این ایام خاص نمی شود.
علیرضا خسروی افزود: چنانچه ایده ما برتر شناخته شود، به حمایت های مادی و معنوی، اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیاز مبرم داریم.
محسن زارع مقدم و تیم شش نفره وی نیز که بومی تربت حیدریه هستند با موضوع استاندارد سازی تخم، نخ و پیله ابریشم و فراورده های آن پا به این رقابت علمی گذاشته اند.
سر تیم یک گروه هفت نفره که با ایده 'سه گام' در قالب یک سیستم هوشمند در حال رقابت هستند، به خبرنگار ایرنا گفت: این سیستم با هدف ارایه یک بسته پیشنهادی به گردشگران طراحی شده است.
جلیل باقرزاده افزود: بر این اساس به گردشگرانی که قصد سفر به نقاط مختلف ایران را دارند، کوتاه ترین مسیر، وسیله سفر ارزان، رستوران ها و هتل های محل اقامت ارزان و با کیفیت مناسب را پیشنهاد می کنیم.
ایمان سالاری نیز که سرگروه یک تیم هفت نفره دانشجویان غیربومی مقیم تربت حیدریه از دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه است به خبرنگار ایرنا گفت: ایده ما گردشگری سلامت است که بر این اساس به معرفی مراکز درمانی به گردشگران می پردازیم.
سجاد صادقی سرگروه یک تیم پنج نفره نیز گفت: ایده ما در قالب یک نرم افزار معرفی خدمات و مراکز تفریحی و گردشگری در سطح شهر است.
رقابت ایده پردازی یا استارتاپ ویکند، یک رویداد آموزشی، تجربی است که اغلب در سه روز انتهای هفته برگزار می گردد.
در این برنامه شرکت کنندگان خلاق و پر انگیزه شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، بازاریاب ها و طراحان گرد هم می آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده های خود را مطرح کنند، گروه تشکیل دهند و هر گروه ایده خود را اجرا کند.
مرکز شهرستان 250 هزار نفری تربت حیدریه در 150 کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.
6121 / 6053

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده