ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مواجه‌بودن 50 درصد کودکان و نوجوانان با هرزه‌نگاری در فضای مجازی

مواجه‌بودن 50 درصد کودکان و نوجوانان با هرزه‌نگاری در فضای مجازی

ایسنا/ قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی از راه حل‌های پیشگیری و کنترل آسیب‌های اجتماعی فضای مجازی در کشور را بسیج همه مردم و سازمانها عنوان کرد.

دکتر فیروزآبادی که در همایش آسیبهای اجتماعی فضای مجازی در بوشهر شرکت کرده بود اظهارکرد: اولویت ما در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و سازمان بهزیستی کشور پرداختن به موضوع فضای مجازی و مسائل آسیبهای اجتماعی است.

فیروزآبادی فضای مجازی را مبتنی بر فضای عینی ولی بزرگتر و بدون قید و بند رایج در فضای عینی عنوان کرد و افزود: انسانها در فضای مجازی بدون قید مکان و زمان با بیشترین دقت می‌توانند حوادث و وقایع و کشفیات علمی را رصد کرده و توانمند شوند.

فیروزآبادی فضای مجازی را در یک فرصت استثنایی برای بشریت دانست و گفت: در دنیای امروزه اداره شهرها و کشور بدون استفاده از ICTغیر ممکن است.

دکتر فیروز آبادی طلاق، هرزه گرایی، اعتیاد اینترنتی، انزوا طلبی، افت تحصیلی و انحرافات اخلاقی را از جمله آسیبهای اجتماعی ناشی از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی عنوان کرد و با اشاره به مواجه بودن 50 درصد کودکان و نوجوانان با هرزه نگاری در فضای مجازی بر لزوم آموزش والدین و کودکان و نوجوانان برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تأکید کرد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی، اشتغال‌زایی تحول اقتصادی و حل مشکلات حوزه آموزش از طریق بر طرف کردن شکاف آموزش با استفاده از این فضا بین شهر و روستاهای کشور را از جمله کارکردهای مثبت فضای مجازی عنوان کرد.

فیروزآبادی گفت: تکنولوژیهای جدید توسط کشورهای غربی و منطبق با نیازها و جوامع آنها طراحی و تولید شده است و بیشتر برای بهبود آنها نیز در حال حاضر باعث مشکل و آسیبهای مختلفی شده است و برای ورود به کشور ما نیز هیچ گونه مجوزی از ما دریافت نکرده است لذا ما باید بیشتر به سمت انجام اقدامات ایجابی و آموزش برویم تا بتوانیم از آسیبهای ناشی از آن پیشگیری کنیم.

فیروز آبادی اظهار کرد: تا به امروز ما نتوانسته‌ایم همه مردم را برای حل مشکلات ناشی از فضای مجازی بسیج کنیم و یکی از اقدامات ما باید بسیج همه مردم و دانشگاهها برای حل مشکلات در این حوزه باشد.

به گفته قائم مقام وزیر تعاون کار و ررفاه اجتماعی و دبیر عالی شورای فضای مجازی در کشور باید در فضای عمومی آموزش والدین و فرزندان با استفاده از ظرفیت تشکلهای مذهبی و استفاده از دانشگاهها، مساجد، مبلغان و حوزه‌های علمیه حوزه دولتی و نیز مطالعه و تحقیق و ایجاد ساختار مناسب در بهزیستی و آموزش و پرورش و رصد منطقه‌ای رفتار کاربران شبکه‌های اجتماعی توسط سازمانهای مرتبط در استانها به صورت جداگانه به منظور سیاستگذاری مناسب در دستور کار قرار گیرد.

فیروز آبادی نبود فرماندهی مناسب در حوزه فضای مجازی را یکی دیگر از مشکلات موجه در این حوزه عنوان کرد و گفت: در شورای عالی فضای مجازی به دنبال حل این مشکل هستیم.

لازم به ذکر است؛ همایش آسیبهای اجتماعی فضای مجازی توسط اداره کل آسیبهای اجتماعی وزارت رفاه و اداره کل بهزیستی استان بوشهر برگزار شد.
[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده