ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بزرگترین موتورهواپیما درجهان برای اولین بارروشن شد

بزرگترین موتورهواپیما درجهان برای اولین بارروشن شد

ایرنا/ بزرگترین موتورهواپیمای جهان که GE9X نام دارد برای اولین بار در مرکز آزمایشات شرکت GE Aviation واقع در ایالت اوهایو آمریکا روشن شد.
این آزمایش زمینی، اطلاعات لازم در رابطه با کارایی ایرودینامیک، ارزیابی مکانیکی و سیستم ایروترمال آن را قبل از یک پرواز واقعی در اختیار می گذارد.
این موتور فشاری معادل 100 هزار پاند تولید می کند و برای اولین بار در وضعیتی که تمام اجزای آن تولید و نصب شده اند، مورد آزمایش قرار می گیرد. آزمایشات این موتور غول پیکر از سال 2011 میلادی آغاز شده است و طراحی آن 6 ماه قبل به پایان رسیده است.
موتور غول پیکر GE9X محفظه ای حاوی 16 تیغه فن از جنس فیبر کربن نسل چهارم است که هوا را به درون یک کمپرسور پرفشار 11 مرحله ای هدایت می کند. در ساخت این موتور با استفاده از کامپوزیت های سرامیکی، تا حد ممکن از وزن سیستم کاسته شده و مقاومت گرمایی محفظه احتراق توربین تا 1315 درجه سانتیگراد افزایش یافته است.
در این موتور به منظور سوخت رسانی به محفظه احتراق از نازل هایی استفاده شده که با بهره گیری از فناوری چاپ سه بعدی ساخته شده اند و فرآیند ساخت آن ها به عنوان یکی از اسرار شرکتی محفوظ باقی مانده است.
به منظور بهره برداری از توان تولید شده توسط این موتور عظیم، یک ماجول توربین کم فشار به همراه یک کیت Accessory Drive Train استفاده شده است. این کیت با استفاده از گیربکس ورودی، گیربکس انتقال و یک گیربکس جانبی، انرژی موتور را به سایر اجزای هواپیما منتقل می کند.
مقامات شرکت GE Aviation اعلام کردند نمونه دوم این موتور در سال آینده مورد آزمایش قرار می گیرد.
موتور GE9X برای هواپیماهای 777X طراحی شده و قرار است 700 نمونه از آن ها تا پایان دهه جاری میلادی در خطوط هوایی سراسر جهان مورد بهره برداری قرار گیرندو انتظار می رود تا سال 2020 به صورت تجاری در خطوط هوایی مورد استفاده قرار گیرد.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده