ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رئیس اجرایی کاپا: اقتصاد ایران ظرفیت پذیرش ۳۰۰ هواپیما را در سال جاری دارد

رئیس اجرایی کاپا: اقتصاد ایران ظرفیت پذیرش ۳۰۰ هواپیما را در سال جاری دارد

فارس/ رئیس اجرایی کاپا لغو تحریم ایران و ظرفیت‌های صنعت هوانوردی کشور را رویدادی هیجان‌انگیز برای دنیا دانست و گفت: اقتصاد ایران پتانسیل پذیرش ۳۰۰ هواپیما را در سال جاری میلادی دارد.

کاپا مرکز معتبر مشاوره و تحلیل اطلاعات هوانوردی جهانی است که با در اختیار داشتن پایگاه داده‌های بسیار غنی در حوزه‌های متعدد حمل و نقل هوایی به سرمایه گذاران و مدیران صنعت مشاوره‌های تخصصی ارائه می‌دهد.

این را رئیس اجرایی کاپا در اجلاس هوانوردی ایران 2016 می‌گوید و معتقد است این مرکز با ارائه گزارش‌های مستقل اقتصادی اطلاعات بازار و تحلیل های مربوط به آن در صنعت هوانوردی و تحولات سراسر جهان را رصد می‌کند.

پیتر هاردیسون افزود: بازار هوانوردی ایران به دلیل ازدیاد تقاضا پس از ده‌ها سال تحریم از پتانسیل مناسبی برخورد است ما از اینکه از این رویداد بین‌المللی نقش داریم خرسندیم.

وی ادامه داد: طبق تحقیقات کاپا ظرفیت اقتصادی ایران در حدود ظرفیت اقتصادی ترکیه و استرالیا است که دارای 500 تا 600 هواپیما در ناوگان خود هستند؛ در تضادی آشکار ناوگان تجاری - عملیاتی صنعت هوانوردی ایران تنها دارای 135 فروند از فرسوده ترین هواپیماها است ضمن انکه مجوز حدود 80 فروند هواپیما نیز به دلیل تاثیر تحریم‌ها لغو شده است.

رئیس اجرایی کاپا بیان کرد: اصول اقتصادی ایران در 5 سال آتی توانایی جذب 300 فروند هواپیما را باید داشته باشد اما امکان پذیری این مسئله در عمل به بینش و توان ایران بستگی دارد؛ چنین نرخ رشدی حتی به زیرساخت‌های فرودگاه و حریم هوایی بازارهای اشباع شده نیز فشار شدیدی وارد می‌کند.

هاردیسون بیان کرد: رشد ناگهانی بدون چالش نیست،‌ این موقعیتی است که اکوسیستم هوانوردی ایران ملزم به سازگاری با جهشی رو به جلو بر تکنولوژی هواپیما و توسعه متوازن توانمندی‌ها و مهارت‌های هوانوردی است،ایجاد فرصت برای مردم و بخش هوانوردی ایران و تامین کننده‌های جهانی بسیار مهیج است.

رئیس اجرایی کاپا گفت: پس از لغو تحریم‌های ایران اجلاس هوانوردی کاپا اولین گردهمایی بین‌المللی رهبران تجارت در ایران پسا تحریم است.

وی افزود: نمایندگان ایران متشکل از 160 مقام ارشد و فرودگاه‌ها و ایرلاین‌ها و بیش از 160 نماینده خارجی از 35 کشور جهان شرکت داشتند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده