ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اسرائیل؛ سرزمین جنایت‌های سازمان یافته

 اسرائیل؛ سرزمین جنایت‌های سازمان یافته

ایسنا/ متن پیش رو در ایسنا منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست

یک مسئول سابق اسرائیلی درباره چالش‌های داخلی که موجودیت رژیم صهیونیستی را تهدید می‌کند از تبعیض نژادی گرفته تا مشکلات تعلیم و تربیت و واقعیت جنایت سازمان یافته در این دولت صحبت کرده که حتی آمریکا را نیز نگران کرده است.

 به نوشته روزنامه الاخبار لبنان، نمی‌توان از روی اظهارات بنی گانتس، رئیس پیشین ستاد ارتش رژیم صهیونیستی در سخنرانی‌اش درباره چالش‌های استراتژیک اسرائیل به همین سادگی رد شد. به ویژه اینکه وی گفت که به سؤال شخصیت‌های برجسته در محافل بین‌المللی درباره خطر بزرگی که "حکومت عبری‌زبان" با آن مواجه است، پاسخ می‌دهد.

وی گفت: من بدون شک و تردید پاسخ می‌دهم. اسرائیل بزرگترین خطر علیه خودش است. بزرگترین چالشی که ما با آن مواجهیم تعلیم و تربیت و دودستگی‌ها در جامعه و نابرابری و مشکلات دیگر است.

طی انتفاضه مردمی کنونی و قبل از آن برخی از انفجارها در سرزمین‌های اشغال نوید دهنده آغاز موج جدیدی از عملیات بود. بعدا مشخص شد که آن بخشی از یک نزاع پنهانی است. اگر کمی به عقب برگردیم اسناد ویکی لیکس که در سال 2010 منتشر شد از چالشی در داخل چالش دیگری پرده برداشت که بنی گانتس نسبت به آن هشدار داده بود. در تلگرافی که جیمز کانینگهام، سفیر آمریکا در آن زمان به وزارت خارجه آمریکا و دفتر تحقیقات فدرال مخابره کرده بود نسبت به "جنایت سازمان یافته در اسرائیل و خطر گسترش آن علیه آمریکا" هشدار داده بود.

در متن این تلگراف آمده است: "جنایت سازمان یافته از مدت‌ها قبل در اسرائیل ریشه داشته اما در دوره اخیر به شدت گسترش یافته است."

کانینگهام در این تلگراف آورده است: "دستگاه‌های امنیتی و قضایی اسرائیل برای مقابله با این حقیقت تلاش می‌کنند اما قادر به پایان آن نیستند. خطر علیه آمریکا جدی است. تعدادی از فعالان خانواده‌های جنایت سازمان یافته اسرائیل ویزای سفر به خارج را دارند که به آن‌ها اجازه می‌دهد آزادانه به کشورهای اروپایی بروند. بیشتر آن‌ها نیز از اتباعی هستند که از ارائه ویزای آمریکا معاف هستند."

وی گفت که سفارت کشورش "برای ممانعت از رسیدن جنایتکاران به آمریکا تلاش می‌کند اما این تلاش‌ها همیشه با موفقیت همراه نیست."

تلگراف هشدارآمیز این سفیر حقایقی را درباره خانواده‌های مجرمان در اسرائیل روشن می‌سازد و آن این است که جنایت سازمان یافته ریشه دار و قابل افزایش است و قادر است به آسانی در خارج نیز گسترش داشته باشد.

در این تلگراف همچنین آمده است که "سفارت قادر به تأمین داده‌ها درباره میزان و سطح نفوذ این سازمان‌ها در نهادهای اسرائیلی و میزان موفقیت آن‌ها در عضوگیری از مسئولان نیست."

جنایت سازمان یافته و روابط آن با نهاد نظامی اسرائیل از دو مساله ریشه می‌گیرد که رسانه‌های اسرائیلی از مدت‌ها پیش به آن پرداخته‌اند. آوی والنتین، روزنامه نگار اسرائیلی در سال 1977 تحقیق گسترده‌ای را درباره ریشه وجود جنایت سازمان یافته در اسرائیل که پلیس در آن زمان با صحبت کردن درباره آن مخالف بود منتشر کرد که روزنامه هاآرتص در سال 2008 آن را بازنشر کرد. این تحقیق به رابطه این جنایت با شخصیت‌های برجسته و همچنین افسران ارشد ارتش اشاره دارد.

30 خانواده با ترکیب هرمی
در حال حاضر داده‌های پلیس اسرائیل به وجود بیش از 30 خانواده اسرائیلی اشاره می‌کنند که جنایت سازمان یافته را اداره می‌کنند. با توجه به تعداد ساکنان و مساحت جغرافیایی این تعداد در مقایسه با دیگر کشورها تعداد بسیار زیادی است.

یک افسر ارشد در پلیس اسرائیل می‌گوید: این‌ها شبیه به "بارون‌های" جنایت سازمان یافته در آمریکا و خیلی جدی و با برنامه با توزیع مأموریت‌ها و با وجود ارتشی که قادر به اجرای هر مأموریت سختی است عمل می‌کنند. هر عضو در هر یک از خانواده‌ها نقش مشخص شده‌ای دارد که با نقش دیگران در تداخل نیست.

خانواده‌های مذکور در دامنه جغرافیایی از جمله در تمامی مساحت فلسطین اشغالی از شمال و مرکز و جنوب تقسیم شده‌اند. خانواده‌های فرعی هم هستند که ارج و اعتبار کمتری دارند و می‌توان آن‌ها را خانواده‌های محلی نامید که اینها در زمینه مخدرات، روسپی‌گری و پولشویی و اقدامات دیگر فعالیت می‌کنند.

هر کدام از این خانواده‌ها حقوق ماهانه مشخصی دارند. سرپرست خانواده این سازمان را اداره می‌کند و افسر عملیات نیز مسئولیت اجرای دستورات سرپرست را برعهده دارد اما دبیر صندوق مسئول حفظ اموال و عملیات پولشویی است. مهندس نیز مسئول تأمین و ساختن بمب‌ها و مجهز کردن به سلاح و آموزش و عضوگیری است.

فعالیت‌های خانواده‌ها به صورت عمودی اداره می‌شود برخی از آن‌ها از زندان و برخی دیگر پس از فرار سرپرست خانواده به دلیل تحت پیگرد قرار گرفتن از خارج اداره می‌شود. مهمترین این خانواده‌ها عبارتند از: البیرون، شالوم دومرانی، ابرگیل، صموئیل هروش، میخائیل مور، عمیر مولنیر، ابوکلیب، ابوتبول، آوی روحان، موسلی، لیوا، نیو زگوری و .... .

در همین راستا، روزنامه گاردین انگلیس خانواده ابرگیل را در لیست پنج خانواده بزرگ و قوی جنایت سازمان یافته در جهان قرار داده است. این خانواده در کنار خانواده‌های جنایت سازمان یافته در مکزیک و ایتالیا قرار گرفته است. ابرگیل در زمینه ترویج مخدرات نه تنها در اسرائیل بلکه در آمرکیا و دیگر کشورها فعال است. این خانواده در قمار و باج گیری نیز دست دارد.

درآمدهای خانواده‌های جنایت سازمان یافته به میلیاردها دلار می‌رسد
بخش تحقیقات مرکزی در پلیس اسرائیل در همین راستا برآورد کرده که درآمدهای این خانواده‌ها تا اواسط دهه گذشته بالغ بر یک میلیارد دلار بود اما پس از سال 2013 به شدت افزایش یافت. درحال حاضر پلیس اسرائیل برآورد کرده که این درآمدها سالانه ده‌ها میلیارد دلار باشد. این مساله به دلیل این رخ داده که اکنون این خانواده‌ها از طریق اینترنت قمار را اداره می‌کنند و بر بازار صرافی نظارت داخی دارند و بر بخش‌ها و تجارت از طریق رستوران‌ها، کازینوها و بارها کنترل دارند.

ارتش اسرائیل مسئول تأمین بمب برای خانواده‌های جنایت سازمان یافته است
همچنین یوحنان دانینو، مدیرکل پلیس اسرائیل فاش کرد که ارتش اسرائیل تأمین کننده اصلی ابزارهای جنگی است که خانواده‌های جنایت سازمان یافته در شهرهای اسرائیل برای اجرای عملیات ترور از آن استفاده می‌کنند.

وی گفت: پلیس نگران افزایش تعداد انفجارهای تروریستی است. این مساله موجب احساس ناامنی در منازل و خیابان‌ها می‌شود. بمب‌هایی که در شهرهای اسرائیل منفجر می‌شود بمب‌های کشنده‌ای هستند که این خانواده‌ها آن را از انبارهای ارتش به دست می‌آورند. این سربازان این بمب‌ها را سرقت می‌کنند و بعد در بازار سیاه جنایت سازمان یافته می‌فروشند.

50 هزار دلار برای اجرای هر عملیات ترور
خانواده‌های جنایت سازمان یافته در اسرائیل ده‌ها عملیات ترور را در میان خود و کسانی که از خطوط قرمز عبور کرده‌اند، در سه سال گذشته و مشخصا در مرکز تل‌آویو انجام داده‌اند. تحقیقات پلیس در بیشتر موارد به شناسایی عامل اصلی عملیات منجر نشده است. این خانواده‌ها برنامه‌های اجرایی جدیدی را اختراع کرده‌اند از جمله تبادل مجریان یا عملیات کشتار نیابتی است.

براساس آمارهای پلیس برای یک عملیات ترور 50 هزار دلار داده می‌شود که غالبا از طریق کار گذاشتن بمب در خودروی مقتول صورت می‌گیرد.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X