ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سرمقاله رسالت طراحی دشمن!

 سرمقاله رسالت/ طراحی دشمن!

رسالت/« طراحی دشمن! » عنوان یادداشت روز روزنامه رسالت به قلم محمدکاظم انبارلویی است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

مقام معظم رهبری در دیدار اعضای خبرگان مهم‌ترین وظیفه علمای دینی، روشنفکران دانشگاهی و مسئولان را حساسیت نسبت به طراحی دشمن و شناخت آن و تشریح آینده امیدبخش و رو به پیشرفت کشور در چارچوب شاخص‌های منظومه فکری اسلام دانستند. طراحی دشمن امروز چیست؟ دشمن امروز ما جز به "رخنه" و "نفوذ" به چیز دیگری نمی‌اندیشد. فقط طی مردادماه گذشته بیش از دو هزار و سیصد تن از اتباع اروپایی و آمریکایی تحت پوشش تاجر، خبرنگار و گردشگر وارد ایران شده‌اند که این حجم از تردد بی‌سابقه است. شمار زیادی از آنان میزبان دولتی داشتند. در واشنگتن اتاق‌های فکر در رویای پیوند جامعه مدنی در کشور هستند و می‌گویند بهترین راه تغییر رژیم در ایران افزایش تعاملات در سطح مدنی است.
از سوی دیگر همگرایی برخی روزنامه‌ها در داخل با اتاق فرمان در انگلیس، نروژ و هلند بیشتر شده است. روزنامه‌نگارانی که در فتنه 88 به خارج فرار کردند، در کمپ‌هایی که از آن به عنوان "اتاق فرمان" یا "اتاق فکر" یاد می‌شود با دوستان روزنامه‌نگار خود در داخل بی‌‌پروا ارتباط دارند، خط می‌گیرند و خط می‌دهند و این چیز پنهانی نیست، می‌شود از لای تیترها، مقالات و اخبار آن را حس کرد.
غرب همچنان در طراحی شیوه‌های نو برای نبرد "نرم" با ملت ایران، دستورکار دوقطبی‌سازی را حفظ کرده است. آنها معتقدند با شکل‌گیری دوقطبی‌ها در حوزه سیاست داخلی و خارجی، اقتصاد، فرهنگ و حتی مسائل اجتماعی می‌شود با نشستن در هر یک از زوایای به وجود آمده، نبرد نرم و سپس نبرد سخت علیه ملت ایران را عملیاتی کرد.
غرب بیش از سه دهه است استقلال و آزادی ملت ما را در جمهوری اسلامی هدف گرفته و تاکنون هیچ تغییری در این راهبرد خود نداد‌ه‌ است.
اینکه مقام معظم رهبری در این دیدار به "چارچوب شاخص‌های منظومه فکری اسلام" تاکید فرمودند، به این دلیل است که صیانت و حفظ استقلال و آزادی کشور تنها در سایه این منظومه قابل تحقق است.
نفی ظلم و استبداد و استکبار غرب علیه مجامع جهانی ازجمله ایران نباید از ادبیات سیاسی مسئولان ما در پرداخت به سیاست داخلی و سیاست خارجی رخت بربندد.
غرب هنوز با ادبیات قرن نوزدهمی با ما صحبت می‌کند و بی‌پروا استقلال کشور را هدف قرار داده است.
برخی با سوزن‌بانی فکری غرب فکر می‌کنند با آشتی با غرب می‌توانند استقلال کشور را حفظ کنند. این یک سراب است. رفتار غرب با ملت ایران در تاریخ یکصدساله اخیر نشان می‌دهد چنین واقعیتی وجود ندارد.
کسانی که این بحث را مطرح می‌کنند، فکر می‌کنند در مسیر آزادی عمل می‌کنند، در حالی که - به تعبیر مقام معظم رهبری؛ -
"استقلال بخشی از آزادی است، کسانی که استقلال را نفی می‌کنند، در واقع مخالف آزادی هستند."
امروزه در برخی محافل روزنامه‌هایی که در جهت تحکیم مبانی غرب در داخل قلم می‌زنند و اغلب مستظهر به پشتیبانی مالی و معنوی غرب هستند، خود را روزنامه‌های مستقل می نامند و در بوق‌های آمریکایی و انگلیسی از آنان به عنوان کسانی یاد می‌کنند که در راه آزادی گام برمی‌دارند. در حالی که آنان عمله و اکره غرب هستند و درست در برابر استقلال و آزادی ملت قرار دارند.
این جماعت مرتب در بوق دوقطبی‌سازی می‌دمند و از ابتکارات جالب آنها در سیاست داخلی، چندقطبی‌سازی در میان اصولگرایان است.
اصولگرایان به عنوان یک جریان نیرومند که چون کوه از اول انقلاب تاکنون پشتیبان اسلام، نظام، قانون اساسی، رهبری هوشمندانه امام(ره) و مقام معظم رهبری و اصل ولایت فقیه بوده‌اند، مورد هدف سرویس‌های فکری و امنیتی دشمن هستند.
دستورکاری که از بیرون به جریان رسانه‌ای غرب در داخل رسیده، آن است که در چندقطبی‌سازی جریان اصولگرایی برای تکرار مدل انتخابات 92 تلاش شود. این جریان روی نقد درون‌گفتمانی اصولگرایان خیمه زده است و سعی می‌کند با حضور در زوایای این نقد، چندقطبی‌سازی جریان اصولگرا را مدیریت و احیا کند. این جریان از سیاه‌نمایی عملکرد دولت‌های نهم و دهم و برجسته کردن نقاط ضعف و تخطئه و پنهان کردن نقاط قوت آن به عنوان کاتالیزور چندقطبی‌سازی جریان اصولگرا استفاده می‌کند.
حزب موتلفه اسلامی در این میان مورد هجمه جریان رسانه‌ای وابسته به غرب قرار دارد که چرا می‌خواهد با راهبرد "یک صدا، یک فهرست" توطئه آنها را در چندقطبی‌سازی جریان اصولگرا خنثی کند.‌ آنها مرتب از "اما" و "اگر"هایی سخن می‌گویند تا شاید بتوانند فرصت‌طلبی‌های خود را عملیاتی کنند.
امروز هر نخبه‌ای باید به این اندیشه کند که "طراحی دشمن" چیست؟ هم با آن مقابله کند و هم طعمه دشمن نشود. رفتار سیاسی نخبگان حزب موتلفه اسلامی، حزب پایداری و جمعیت ایثارگران به عنوان سه تشکل نیرومند در جریان اصولگرایی نشان می‌دهد که دست دشمن را خوانده‌اند. هوشمندی حضرات آیات محمد یزدی، موحدی کرمانی و مصباح یزدی در تایید این حرکت نشان می‌دهد، حرکت این سه تشکل در یک مسیر مشروعیت‌ساز است و تحرکاتی که در دیگر گروه‌ها و احزاب و شخصیت‌های اصولگرا در همین زمینه دیده می‌شود، حکایت از هوشیاری در شناخت طراحی‌های دشمن دارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده