ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

واعظی: محدودیتی برای تلگرام ایجاد نشده است

واعظی: محدودیتی برای تلگرام ایجاد نشده است

فارس/ محمود واعظی وزیر ارتباطات در صفحه شخصی خود به اعتراضات نسبت به کندی اینترنت پاسخ داد.

محمود واعظی وزیر ارتباطات در صفحه شخصی اینستاگرامش نوشت: پس از بازگشت از سفر عراق، مطالعه ای از نظرات و کامنتهای شما عزیزان داشتم و لازم دیدم تا به چند گلایه جدی از وضعیت اینترنت، که توسط شما دوستان خوب مطرح شده بود، رسیدگی کنم. به همین دلیل عصر روز گذشته جلسه ای فوری با متولیان این موضوعات داشتم که نتایج را برای استحضار دوستان عزیز و کاربران و ملت شریف اعلام می کنم:

1-در خصوص قطع ارتباطات بین الملل و ایجاد برخی اختلالات، که کاملاٌ ناخواسته و خارج از حوزه نظارت کشور بوده است، باید بگویم که با وجود آنکه تدابیر لازم در این خصوص از قبل دیده شده بود، اما متاسفانه همزمانی قطع ارتباط در سه مسیر پرترافیک به صورت همزمان، شرایط بدی رقم زده شد. چرا که ارتباطات بین الملل کشور از طریق درگاه های متعدد در نقاط مختلف مرزی برقرارمی شود، تا هنگام بروزبرخی حوادث و اختلال در یک مسیر، جریان ارتباط از مسیر ها و درگاههای دیگر تامین و پشتیبانی شود. اما همزمانی سه مسیر کمی کار را سخت تر کرده بود. اما با تلاش همکاران در روزهای گذشته یکی از مسیرهای دریایی به طور کامل تعمیر و به مدار بازگشته و باعث بهبود جدی کیفیت سرویس در کشور شده است. همچنین با اپراتورهای مسئول در ترکیه نیز مذاکره جدی شده است تا حفاظت از مسیر فیبر نوری از حملات تروریستی نیز در دستور کار قرار دهند و ممارست خوبی نیز در این میان از طرف ترکیه ملاحظه می شود.

2-در خصوص اختلال UDP متاسفانه عده ای سودجو به بهانه فروش UPN و یا قاچاق ترافیک صوت بین الملل از الگوریتم های پیچیده ای برای ایجاد تونل استفاده می کنند و برای مقابله با این رفتار نامناسب، طبیعتاً انسدادهایی صورت می گیرد که برخی اوقات موجب تداخلاتی روی سایر سرویس ها می گردد. همکاران بنده اعلام نمودند که جلساتی را با طرفداران بازیهای رایانه ای، که از طریق همین صفحه اعتراضاتی را اعلام کرده بودند، برگزار و اعتقاد داشتند که این اختلالات ناخواسته به حداقل رسیده است. در این خصوص مقرر شد؛ از این پس اگر مجدداٌ دوستان عزیز اختلالی را مشاهده نمودند آن را به همراه مستندات لازم از آن اختلال از طریق همین صفحه به بنده گزارش دهند تا جلساتی برگزار و به سرعت اختلال مربوطه حل و فصل و برطرف گردد. ضمن اینکه اطلاعات سودجویانی که باعث چنین سوءاستفاده هایی هستند نیز در اختیار پلیس فتا قرار گیرد تا ضمن برخورد قانونی، از ایجاد اختلال در سرویس های روزمره مردم پیشگیری جدی به عمل آید.

3-در خصوص سرویس پرطرفدار تلگرام مجدداً تاکید می گردد؛ محدودیتی بر روی این سرویس ایجاد نشده است و موضع وزارت ارتباطات طی مصاحبه هایی در روزهای قبل اعلام شده است.

4-در خصوص اتصال به عراق و اعتراض برخی کاربران با این مضمون؛ که وقتی قادر به تامین اینترنت خود نیستیم چرا دنبال اتصال به عراق هستیم، به اطلاع می رساند به لحاظ فنی اتصال به کشورهای همسایه در مفهوم شبکه ای نه تنها باعث ایجاد محدودیتی برای کشور نخواهد شد، بلکه باعث افزایش کیفیت تبادلات بین دو کشور نیز می شود. اصولاً این انتقاد به لحاظ منطقی دچار اشکالاتی بوده و وارد نیست. وزارت ارتباطات نه تنها به دنبال اتصال به کشور عراق، بلکه اتصال به سایر کشورهای همسایه از جمله پاکستان، افغانستان، امارات، ترکیه و ... نیز می باشد.

مجدداً از اختلالاتی که ناخواسته و به دلیل شرایط داخلی ترکیه و قطع بخشهایی از فیبر نوری دریایی در طی یک ماه اخیر برای سرویس های اینترنت کاربران پیش آمده است پوزش خواسته و امیدواریم با تدابیر جدید در مقابله این نوع حوادث نیز بیش از این مقاوم باشیم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده