ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

افضلی فرد: حضور ایران در نشست وین دلیلی بر اقتدار ما بود

افضلی فرد: حضور ایران در نشست وین دلیلی بر اقتدار ما بود

مهر/ نماینده مردم اردبیل گفت: دعوت از جمهوری اسلامی ایران برای حضور در نشست وین و حل بحران سوریه دلیل دیگری بر اقتدار جمهوری اسلامی ایران است و دشمنان چاره‌ای جز تمکین ندارند.

در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی مصطفی افضلی‌فرد نماینده مردم اردبیل و نمین در مجلس در نطق میان‌دستور ‌خود گفت: دعوت از جمهوری اسلامی ایران برای حضور در نشست وین و حل بحران سوریه دلیل دیگری بر اقتدار جمهوری اسلامی ایران است و دشمنان چاره‌ای جز تمکین ندارند.

وی افزود: رژیم آل‌سعود به جای اظهارنظر درباره انتخابات آزاد سوریه، مزدوران خود را از این کشور جمع کرده و از کشتار مردم یمن دست بردارد.

افضلی‌فرد ادامه داد: بعضا شاهد به وجود آمدن فضایی در مجلس هستیم که نمایندگان در اجلاسیه چهارم نتوانند از اختیارات خود برای پیگیری حقوق ملت استفاده کنند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: انتظار ما از رئیس جمهور بعد از صدور نامه چهار وزیر این بود که با نامه دردمندانه وزرا، مسئولانه برخورد شود، اما سخنان مشاور اقتصادی رئیس جمهور و آقای ترکان نشان داد که هیچ نقد دلسوزانه‌ای حتی از خانواده تدبیر هم در دولت برنمی‌تابد.

وی گفت: پایین آمدن تورم یک امتیاز است، اما به اعتقاد همه کارشناسان اقتصادی، پایین آمدن تورم زمانی موفقیت محسوب می‌شود که همراه با آن رکود هم پایین بیاید.

نماینده مردم اردبیل خطاب به وزیر مسکن افزود: شما می‌دانید که بر اساس اصول قانون اساسی، تامین مسکن برای مستضعفین یک حق حاکمیتی است و دولت برای آن باید با اولویت نیازمندان عمل کند؛ در حالی که امروز یک میلیون خانوار برای تامین مسکن خود و خروج از اجاره‌نشینی منتظر هستند، این در حالی است که اعتبار مورد نظر از بانک مرکزی با دوره تنفس ۳ ساله در اختیار بانک مسکن قرار گرفته است.

افضلی‌فرد گفت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تا به امروز رقمی از ماده ۱۸۰ قانون اساسی را تخصیص نداده است که این امر موجب بر هم خوردن برنامه‌ریزی استانی در تکمیل پرو‌ژه‌های عمرانی شده است.

وی یادآور شد: بنا بود دولت تدبیر و امید درباره ایجاد اشتغال اقدام نماید. امروز بعد از گذشت سه سال، چه برنامه کاربردی برای تقلیل نرخ بیکاری از سوی دولت در نظر گرفته شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده