ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی داخل یخچال به هنگام قطع برق

جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی داخل یخچال به هنگام قطع برق

همشهری/ زمانیکه برق ساختمان به هر دلیلی قطع می شود نباید فراموش کرد که مواد غذایی داخل یخچال و فریزر ممکن است فاسد شده و دور ریختنی شوند.برای جلوگیری از این اتفاق راهکارهایی به شما پیشنهاد می کنیم که پس از قطع برق نیز مواد غذایی خود را سالم نگه دارید.

جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی یخچال ، جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی داخل یخچال ، نگهداری مواد غذایی داخل یخچال

- تا جایی که امکان دارد در یخچال یا فریزر باز نکنید. غذاها به این ترتیب برای مدت های طولانی تری سالم باقی خواهد ماند.

- یک فریزر پر از مواد غذایی در صورتی که در آن را باز نکنید تا حدود دو روز منجمد باقی می ماند.

- اگر در یخچال را باز نکنید، دمای مناسب برای دست کم چهار ساعت حفظ خواهد شد. محتویات یک فریزر نیمه پز برای یک روز منجمد باقی خواهد ماند.

هنگامی که برق دوباره وصل شد، این اصول راهنما را به کار ببندید:

- غذاها را تا زمانی که ایمن بودنشان ثابت نشده است، مزه نکنید.

- اگر مواد غذایی دارای بلورهای یخ رویشان هستند یا در دمای 4 درجه سانتیگراد یا کمتر باقی مانده اند، دوباره آن ها را منجمد کنید و هر چه زودتر مصرفشان کنید.

- غذاهای فاسدشدنی را در صورتی که بیش از دو ساعت در درجه حرارت اتاق مانده اند، دور بریزید.

- غذاهایی را که چندان فاسدشدنی نیستند را در صورتی که قطع برق فقط برای چند ساعت طول کشیده باشد، ممکن است بتوان نگه داشت.

- هنگامی که درباره غذایی شک دارید، آن را دور بریزید.

- غذاهایی که بیرون از یخچال ماندگاری دارند مانند غلات آماده صبحانه، سبزی های کنسروشده یا آب بطری را برای موارد اضطراری قطع برق در قفسه های آشپزخانه تان نگهدارید.

درصورتی که قطع برق برنامه ریزی شده است، پیش از قطع برق، این اقدامات را انجام دهید:

- اطمینان حاصل کنید که دمای یخچال روی دمای 4 درجه سانتیگراد یا کمتر تنظیم شده است. در بالای این درجه حرارت عوامل بیماری زا که باعث بیماری های منتقل شونده به وسیله غذا می شوند، به سرعت رشد می کنند.

- ترتیبی دهید که شیر و تخم مرغ های شما در عقب یخچال قرار گیرند و نه درون در آن. درجه حرارت در یخچال به علت باز و بسته کردن مداوم آن معمولاً بالاتر است.

پس از وصل شدن برق به این نکات توجه کنید:

- درجه حرارت درون یخچال و فریزر را چک کنید، اگر دما به هفت درجه سانتیگراد یا بالاتر رسیده است، همه غذاهای فاسدشدنی مانند گوشت قرمز و طیور، ماهی، تخم مرغ و فرآورده های حاوی آن، پنیر نرم، لوبیای پخته، غلات پخته، سیب زمینی پخته، سالاد سیب زمینی و پودینگ و ... را دور بریزید.

- صبر کنید تا دمای یخچال به چهار درجه یا کمتر برسد و بعد مواد غذایی را دوباره در آن بگذارید.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده