ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برنامه ناسا برای مدیریت ترافیک پهپادها

برنامه ناسا برای مدیریت ترافیک پهپادها

بی باک/ همزمان با توسعه خیره کننده فناوری پهپادها، نه تنها مردم عادی بلکه شرکتها، مراکز و سازمانهای زیادی به استفاده از این فناوری نوظهور و کاربردی روی آورده اند تا جایی که این نگرانی مطرح می شود که پرواز انبوه این سیستم های هوایی ترافیک گسترده ای را در آسمانهای شهرهای جهان ایجاد کند.
اکنون دانشمندان آژانس فضانوردی آمریکا (ناسا) وارد عمل شده و بر روی نوعی سیستم مدیریت ترافیک هوایی ویژه پهپادها کار می کنند تا این مشکل به حداقل برسد.
آنها به تازگی این سیستم را مورد آزمایش قرار داده اند تا ببیند که چگونه هماهنگی لازم میان پهپادهای مختلفی که در سراسر یک کشور به پرواز درمی آیند ایجاد می شود.
سیستمی که این دانشمندان بر روی آن کار می کنند بی شباهت به سیستم مدیریت ترافیک زمینی نیست که در آن از اطلاعات متنوعی است نظیر جاده، قوانین راهنمایی و رانندگی، چراغ های هشدار دهنده و خطوط جاده استفاده می شود.
نوآوری دانشمندان ناسا را می توان اینگونه بیان کرد که نسخه هوایی چنین سیستم مدیریت ترافیکی را برای استفاده پهپادها ارایه می کنند. آنها تلاش می کنند تا پهپادها با قرار گرفتن در مسیرهای هوایی مشخص، خطری برای سایر سیستمهای پروازی ایجاد نکنند.
در سیستم مورد نظر این دانشمندان فاکتور مهمی به نام اوضاع جوی نیز مد نظر قرار گرفته می شود.
در نخستین آزمایش این فناوری، ۲۴ پهپاد به طور همزمان در منطقه ای مشخص به پرواز درمی آیند و فرآیند مدیریت ترافیک هوایی آنها از مرکز تحقیقات ایمز ناسا در کالیفرنیا صورت می گیرد.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X