ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رونق ریال ایران در صرافی های پاکستان

رونق

ایرنا/ صرافی های پایتخت و دیگر شهرهای پاکستان این روزها و با گذشت مدت کمی از لغو تحریم ها، با افزایش تقاضا برای خرید ریال ایران مواجه شده اند و بهای ریال در مقابل روپیه پاکستان در چند روز اخیر بیش از دوبرابر افزایش یافته است است.

صراف های پاکستان می گویند قبل ازتحریم ها، متقاضیان ریال ایران برای خرید 10 میلیون ریال، کمتر از 30 هزار روپیه پرداخت می کردند اما حال ارزش هر 10 میلیون ریال ایران، به نزدیک 55 هزار روپیه افزایش یافته است.

برخی مردم پاکستان که از طریق خرید ارزهای خارجی که ارزش آن رو به افزایش است، سرمایه گذاری می کنند، این روزها خرید ریال ایران را بهترین سرمایه گذاری از طریق خرید ارز می دانند.

صرافی های پایتخت پاکستان به خبرنگار ایرنا گفتند که با توجه به جهش ناگهانی ریال ایران در چند روز اخیر، انتظار می رود ارزش هر 10 میلیون ریال ایران در هفته ها یا ماه های آینده به بیش از 500 هزار روپیه پاکستان افزایش یابد و به همین دلیل کسانی که از طریق خرید ارزهای خارجی سرمایه گذاری می کنند، به شدت به سمت خرید ریال ایران روی آورده اند بطوری که ریال ایران در صرافی های شهرهای بزرگ به شدت کاهش یافته است.

یکی از صراف های اسلام آباد به خبرنگار ایرنا گفت: در روزهای اخیر به دلیل کمبود ریال ایران و تقاضای زیاد مشتریان برای آن، از صرافی های شهر کویته خواسته ایم تا مقداری ریال برای ما ارسال کنند.

تهیه ریال ایران در شهر کویته به دلیل نزدیک بودن آن به مرز ایران و فعالیت های تاجرانی که به ایران رفت و آمد می کنند، آسان تر است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده