ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دکتر سلامارتباط مستقیم بیماری‌های قلبی و عروقی با دهان و دندان

دکتر سلام/ارتباط مستقیم بیماری‌های قلبی و عروقی با دهان و دندان

شهر خبر/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به ضرورت حفظ دستاوردهای نظام سلامت، گفت: بیماری‌های قلبی و عروقی با دهان و دندان ارتباط مستقیم دارد.
دکتر" محمدرضا میرجلیلی" در آئین افتتاح اولین همایش کشوری دندانپزشکی و طب که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی یزد برگزار شد،‌ با اشاره به ضرورت ایجاد همگرایی در میان دست‌اندرکاران کنترل و پیشگیری سرطان در بخش‌های مختلف، اظهار کرد: ایجاد ارتباط مستمر بین صاحبان صنایع در راستای کنترل موارد بهداشتی و تغذیه سالم، ‌نقش مهمی در تأمین سلامت محیط ایفا می‌کند.
وی عبارت "دهان، آیینه سلامت بدن" را شعار اولین همایش کشوری دندانپزشکی و طب عنوان کرد و ادامه داد: هم‌اندیشی‌نخبگان بخش بهداشت دهان و دندان،‌ نمایندگان صنایع،‌ پزشکان و متخصصان دهان و دندان از جمله موثرترین راهکارهای حراست از دستاوردهای نظام سلامت در دوره‌های مختلف است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به ضرورت تعیین جایگاه بیماری‌های دهان و دندان، گفت: بیش از دو دهه است که بیماری‌های قلبی و عروقی با دهان و دندان ارتباط مستقیم دارد.

میرجلیلی حذف مرزبندی علوم پزشکی در دنیای کنونی را از جمله ویژگی های ارائه خدمات نظام سلامت در عصر امروز دانست و بیان کرد: شرایط تأمین سلامت محیط و تغییر سیمای نظام سلامت،‌ ضرورت انجام اقدامات تیمی و گروهی را بیش از پیش فراهم کرده است.

‌وی دردهای کرانیوفشیال، علوم پایه و دندانپزشکی بالینی، علوم سلولی مولکولی در دندانپزشکی، اختلالات تکاملی دهان و فک و صورت، کیست‌ها و تومورهای دهان و فک و صورت را از جمله محور‌های این همایش عنوان کرد و ادامه داد: تشخیص اولیه بیماری‌های سیستمیک بر اساس یافته‌های دهانی از دیگر اهداف برگزاری اولین همایش کشوری دندانپزشکی و طب در یزد است.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X