دکتر سلامارتباط مستقیم بیماری‌های قلبی و عروقی با دهان و دندان

دکتر سلام/ارتباط مستقیم بیماری‌های قلبی و عروقی با دهان و دندان

شهر خبر/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به ضرورت حفظ دستاوردهای نظام سلامت، گفت: بیماری‌های قلبی و عروقی با دهان و دندان ارتباط مستقیم دارد.
دکتر" محمدرضا میرجلیلی" در آئین افتتاح اولین همایش کشوری دندانپزشکی و طب که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی یزد برگزار شد،‌ با اشاره به ضرورت ایجاد همگرایی در میان دست‌اندرکاران کنترل و پیشگیری سرطان در بخش‌های مختلف، اظهار کرد: ایجاد ارتباط مستمر بین صاحبان صنایع در راستای کنترل موارد بهداشتی و تغذیه سالم، ‌نقش مهمی در تأمین سلامت محیط ایفا می‌کند.
وی عبارت "دهان، آیینه سلامت بدن" را شعار اولین همایش کشوری دندانپزشکی و طب عنوان کرد و ادامه داد: هم‌اندیشی‌نخبگان بخش بهداشت دهان و دندان،‌ نمایندگان صنایع،‌ پزشکان و متخصصان دهان و دندان از جمله موثرترین راهکارهای حراست از دستاوردهای نظام سلامت در دوره‌های مختلف است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به ضرورت تعیین جایگاه بیماری‌های دهان و دندان، گفت: بیش از دو دهه است که بیماری‌های قلبی و عروقی با دهان و دندان ارتباط مستقیم دارد.

میرجلیلی حذف مرزبندی علوم پزشکی در دنیای کنونی را از جمله ویژگی های ارائه خدمات نظام سلامت در عصر امروز دانست و بیان کرد: شرایط تأمین سلامت محیط و تغییر سیمای نظام سلامت،‌ ضرورت انجام اقدامات تیمی و گروهی را بیش از پیش فراهم کرده است.

‌وی دردهای کرانیوفشیال، علوم پایه و دندانپزشکی بالینی، علوم سلولی مولکولی در دندانپزشکی، اختلالات تکاملی دهان و فک و صورت، کیست‌ها و تومورهای دهان و فک و صورت را از جمله محور‌های این همایش عنوان کرد و ادامه داد: تشخیص اولیه بیماری‌های سیستمیک بر اساس یافته‌های دهانی از دیگر اهداف برگزاری اولین همایش کشوری دندانپزشکی و طب در یزد است.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دکتر سلامارتباط مستقیم بیماری‌های قلبی و عروقی با دهان و دندان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X