ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آغاز به کار مرکز هشدار الکترونیکی در کشور

آغاز به کار مرکز هشدار الکترونیکی در کشور

ایرنا/ جانشین پلیس پیشگیری ناجا از آغاز اجرای طرح 'مها' (مرکز هشدار الکترونیکی) در کشور خبرداد.

سردار مهدی معصوم بیگی روز یکشنبه درهمایش فرماندهان، روسای کلانتری ها و پاسگاه های استان البرز، افزود: این طرح که مخفف مرکز هشدار الکترونیکی است، به تازگی درکشور به صورت آزمایشی آغاز شده است.
وی اضافه کرد: این طرح در شهر تهران به صورت پایلوت اجرایی شده که درصورت موفقیت به استان های دیگر به ویژه استان البرز نیز تعمیم داده می شود.
وی خاطرنشان کرد: این طرح به منظور افزایش بهبود خدمات انتظامی اجرا می شود و تاکنون بیش از چهارهزار از اماکن و اصناف به این شبکه متصل شده اند.
معصوم بیگی افزود: درصورت هرگونه خطر، از اماکن و اصنافی که از این طریق به مراکز انتظامی متصل هستند، زنگ هشدار به صدا در می آید و از این طریق می توان ازبسیاری جرائم پیشگیری کرد.
وی خاطرنشان کرد: باتوجه نزدیکی ایام انتخابات آمادگی کارکنان ناجا برای تامین نظم و امنیت انتخابات که برعهده نیروی انتظامی است، بیشتر خواهدشد و این همایش هم به منظور ایجاد آمادگی برای ماموریت های واگذارشده به رده های مختلف انتظامی است.
معصوم زاده افزود: نیروی انتظامی به دنبال مشارکت مردم در حوزه امنیت به ویژه پیشگیری است و تلاش حداکثری مردم و اصناف دراین حوزه را می طلبد، مثل نصب دوربین ها در اماکن و صنوف بایستی رعایت کنند که این مهم به نفع خود مردم است و در پیشگیری از جرم بسیار موثر است.
وی افزود: مردم همکاری بسیار خوبی در این زمینه بویژه در طلافروشی، صرافی ها، زرگری ها و بانک ها داشتند که موجب شده آمارسرقت وجرم کنترل و شرایط و کشف و پیگیری جرم نیز به خوبی فراهم شود.
وی خاطرنشان کرد که تعاملی بین مردم و نیروی انتظامی هرچه بیشتر شود شاهد امنیت پایدار خواهیم بود که یکی از این مقوله های مهم پیشگیری و تولید امنیت است.
گفت: هم اکنون درکشور بیش از700 موسسه خدمات حفاظتی و مراقبتی درسطح کشور فعالیت می کنند و 45 نگهبان محله مشغول فعالیت هستند که درتولید امنیت نقش موثری دارند.
وی افزود: دراستان البرز بویژه کرج ازاین ظرفیت به خوبی استفاده شده و رشد بسیار خوبی را دربکار گیری نگهبانان محله درالبرز داشتیم و ازمردم خواستاریم ازاین ظرفیت حداکثر استفاده را کنند.

معصوم زاده بیان داشت: مناطقی بحرانی وجرم خیز در استان البرز شناسایی و بانک اطلاعاتی تشکیل شده مشخص شده نیروی اتنطامی درالبرز چه باید کنند و منابع، توان و امکانات درنقاط بحرانی جرم متمرکز شده که نشان دهنده یک پیش بینی مناسب برای پیشگیری از جرم دراستان البرز است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X