آغاز به کار مرکز هشدار الکترونیکی در کشور

آغاز به کار مرکز هشدار الکترونیکی در کشور

ایرنا/ جانشین پلیس پیشگیری ناجا از آغاز اجرای طرح 'مها' (مرکز هشدار الکترونیکی) در کشور خبرداد.

سردار مهدی معصوم بیگی روز یکشنبه درهمایش فرماندهان، روسای کلانتری ها و پاسگاه های استان البرز، افزود: این طرح که مخفف مرکز هشدار الکترونیکی است، به تازگی درکشور به صورت آزمایشی آغاز شده است.
وی اضافه کرد: این طرح در شهر تهران به صورت پایلوت اجرایی شده که درصورت موفقیت به استان های دیگر به ویژه استان البرز نیز تعمیم داده می شود.
وی خاطرنشان کرد: این طرح به منظور افزایش بهبود خدمات انتظامی اجرا می شود و تاکنون بیش از چهارهزار از اماکن و اصناف به این شبکه متصل شده اند.
معصوم بیگی افزود: درصورت هرگونه خطر، از اماکن و اصنافی که از این طریق به مراکز انتظامی متصل هستند، زنگ هشدار به صدا در می آید و از این طریق می توان ازبسیاری جرائم پیشگیری کرد.
وی خاطرنشان کرد: باتوجه نزدیکی ایام انتخابات آمادگی کارکنان ناجا برای تامین نظم و امنیت انتخابات که برعهده نیروی انتظامی است، بیشتر خواهدشد و این همایش هم به منظور ایجاد آمادگی برای ماموریت های واگذارشده به رده های مختلف انتظامی است.
معصوم زاده افزود: نیروی انتظامی به دنبال مشارکت مردم در حوزه امنیت به ویژه پیشگیری است و تلاش حداکثری مردم و اصناف دراین حوزه را می طلبد، مثل نصب دوربین ها در اماکن و صنوف بایستی رعایت کنند که این مهم به نفع خود مردم است و در پیشگیری از جرم بسیار موثر است.
وی افزود: مردم همکاری بسیار خوبی در این زمینه بویژه در طلافروشی، صرافی ها، زرگری ها و بانک ها داشتند که موجب شده آمارسرقت وجرم کنترل و شرایط و کشف و پیگیری جرم نیز به خوبی فراهم شود.
وی خاطرنشان کرد که تعاملی بین مردم و نیروی انتظامی هرچه بیشتر شود شاهد امنیت پایدار خواهیم بود که یکی از این مقوله های مهم پیشگیری و تولید امنیت است.
گفت: هم اکنون درکشور بیش از700 موسسه خدمات حفاظتی و مراقبتی درسطح کشور فعالیت می کنند و 45 نگهبان محله مشغول فعالیت هستند که درتولید امنیت نقش موثری دارند.
وی افزود: دراستان البرز بویژه کرج ازاین ظرفیت به خوبی استفاده شده و رشد بسیار خوبی را دربکار گیری نگهبانان محله درالبرز داشتیم و ازمردم خواستاریم ازاین ظرفیت حداکثر استفاده را کنند.

معصوم زاده بیان داشت: مناطقی بحرانی وجرم خیز در استان البرز شناسایی و بانک اطلاعاتی تشکیل شده مشخص شده نیروی اتنطامی درالبرز چه باید کنند و منابع، توان و امکانات درنقاط بحرانی جرم متمرکز شده که نشان دهنده یک پیش بینی مناسب برای پیشگیری از جرم دراستان البرز است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغاز به کار مرکز هشدار الکترونیکی در کشور» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X