ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جزئیاتی از نقشه‌های پدر "کیم جونگ اون" برای اداره کره‌شمالی

جزئیاتی از نقشه‌های پدر "کیم جونگ اون" برای اداره کره‌شمالی

ایسنا/ یکی از جاسوسان ارشد کره‌جنوبی در کتابی جدید مدعی شد، رهبر سابق کره‌شمالی قصد داشت تغییراتی ایجاد کند تا از به قدرت رسیدن پسر جوانش کیم جونگ اون جلوگیری کند.

به گزارش دیی تلگراف، یکی از جاسوسان ارشد کره‌جنوبی در کتابی جدید فاش کرد، کیم جونگ ایل، رهبر سابق کره‌شمالی قصد داشت تا به سیستم حکومتی موروثی که قدرت را به پسرش کیم جونگ اون می‌رساند، پایان دهد.

را جونگ-ییل، ‌رئیس سابق سرویس اطلاعات ملی کره‌جنوبی گفت، این اقدام می‌توانست مسیر کاملا متفاوتی را پیش روی این ملت منزوی شده قرار دهد. کیم جونگ ایل می‌خواست که یک کمیته 10 عضوی قدرتمند ایجاد کند که قادر به اداره کشور باشد.

را جونگ-ییل که سابقا سفیر در لندن و توکیو بوده، در مصاحبه با دیلی تلگراف گفت که کیم جونگ ایل می‌خواست به سیستم جانشینی موروثی در این کشور کمونیست پایان دهد اما این روند به دلیل مرگ ناگهانی وی در دسامبر 2011 متوقف ماند و کیم جونگ اون به قدرت مطلق رسید.

را جونگ-ییل گفت: حتی زمانی که حال او خوب بود، برخی از نزدیکان کیم جونگ ایل پیشنهاد می‌دادند که یکی از فرزندان او به عنوان جانشین معرفی شود اما او حداقل در دو مورد مخالفت کرد. او می‌گفت که منطقی‌ترین حالت این است که کمیته رهبری 10 عضوی منصوب شود و خانواده کیم به صورت نمادین ریاست کند و کنترلی بر امور روزانه کشور نداشته باشد.

دیدگاه‌های را جونگ-ییل درباره نظام کره‌شمالی در کتابی چاپ و به زودی منتشر می‌شود. این کتاب با عنوان انگلیسی "راهی که از جانگ سونگ-تائک گرفته شد: یک بیگانه سرکش" به چاپ رسید و بر روی زندگی جانگ که شوهر عمه رهبر کنونی کره‌شمالی بود، تمرکز دارد. تائک در ماه‌های اول پس از مرگ کیم جونگ ایل، رهبر جوان جدید را راهنمایی می‌کرد و به این جوان 27 ساله درس رهبری می‌آموخت.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده