ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نصیرزاده گاف بدی داد و مشخص شد بی‌اطلاع است درباره ادامه فعالیت کفاشیان، مجمع باید تصمیم بگیرد

نصیرزاده گاف بدی داد و مشخص شد بی‌اطلاع است/ درباره ادامه فعالیت کفاشیان، مجمع باید تصمیم بگیرد

تسنیم/ رئیس هیئت فوتبال استان اصفهان و عضو مجمع فدراسیون فوتبال می‌گوید که طبق اساسنامه دوره فعالیت رئیس فدراسیون و هیئت رئیسه چهار سال تعیین شده است.
علی‌اکبر ابرقویی‌نژاد در خصوص بحث ادامه حضور علی کفاشیان در فدراسیون فوتبال یا اداره فدراسیون با سرپرست تا برگزاری مجمع انتخاباتی، گفت: اساسنامه کاملاً روشن است که رئیس فدراسیون و اعضای هیئت رئیسه از زمان برگزاری انتخابات، تا چهار سال می‌توانند در فدراسیون فعالیت داشته باشند. پس از پایان این دوره چهار ساله، مسئولیت ادامه خدمت رئیس فدراسیون و هیئت رئیسه طبق اساسنامه بازهم به عهده مجمع عمومی است.
وی افزود: هیچ‌کس به جز مجمع عمومی حق این را ندارد که در ارتباط با بحث فوتبال تصمیم‌گیری کند. با توجه به این مسئله که قانون اساسنامه است، هرگونه تصمیم برای ادامه کار کفاشیان یا اضافه شدن نفر جدید بسته به نظر و تصمیم مجمع عمومی خواهد بود. حالا اگر در مجمع عمومی مشخص شده باشد که ادامه کار و تعیین زمان ریاست رئیس فدراسیون توسط هیئت رئیسه انجام بگیرد و مجمع موافق این مسئله باشد، به نظر مشکلی وجود ندارد و اگر غیر از این باشد، باید فکر دیگری کرد.
رئیس هیئت فوتبال استان اصفهان و عضو مجمع فدراسیون فوتبال در واکنش به این مسئله که اعضا در مجمع 23 دی‌ماه اختیار تعیین زمان انتخابات را به هیئت رئیسه دادند نه ادامه فعالیت کفاشیان را، گفت: من در آخرین مجمع نبودم، اما اگر مطلب به این شکل بوده باشد، مجمع عمومی باید شرایط جدید را تعیین کند. برای ادامه فعالیت کفاشیان مجمع باید تصمیم بگیرد که به این شکل، یا باید مجمع فوق‌العاده تشکیل شود یا از طریق دیگر با نظر اعضای مجمع ادامه کار صورت بگیرد. قطعاً درباره این خلأ قانونی تصمیم‌گیری با مجمع است.
ابرقویی‌نژاد در واکنش به این مسئله که نصرالله سجادی، معاون ورزش توسعه قهرمانی وزارت ورزش و جوانان اعلام کرده بهتر است تا انتخابات فدراسیون با سرپرست به کار خود ادامه بدهد، تأکید کرد: اگر بنا را به رعایت قانون بگذاریم، مجمع باید در این خصوص تصمیم بگیرد و به همین نحو که گفتم، باید راه حلی پیدا شود. البته اعتقاد خود من این است که اگر فرصت تا انتخابات دو ماه است، کارها توسط خود کفاشیان صورت بگیرد.
وی در خصوص این مسئله که رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال گفته کسانی که بحث سرپرستی در فدراسیون را مطرح می‌کنند به اساسنامه توجه ندارند و برای خود پشتوانه قانونی می‌سازند، گفت: متأسفانه آقای نصیرزاده گاف بدی داده است. او در صحبت‌هایی که انجام داد، وانمود کرد که از اساسنامه بی‌اطلاع بوده و از ساختار حاکم بر مدیریت فدراسیون خبر ندارد.
رئیس هیئت فوتبال استان اصفهان و عضو مجمع فدراسیون فوتبال در واکنش به این مسئله که نصیرزاده اعلام کرده محمود اسلامیان، شهرام دبیری و الهه عرب‌عامری سه سال و مهدی تاج یک سال دیگر زمان قانونی برای حضور در هیئت رئیسه دارند چون دوره آنها چهار ساله است، اظهار داشت: این هم از بی‌اطلاعی نصیرزاده است. اساسنامه می‌گوید نواب رئیس توسط رئیس فدراسیون به مجمع معرفی و پس از تأیید شروع به کار می‌کنند. این نواب می‌توانند از شروع به کار چهار ساله رئیس تا پایان آن در هیئت رئیسه باشند و در صورت حذف یکی از آنها، رئیس فدراسیون باید برای جانشین آنها، فردی را به مجمع معرفی کند که بازهم همین افراد پایان دوره‌شان در محدوده چهار سال است.
ابرقویی‌نژاد گفت: با توجه به این قانون، پایان زمان چهار ساله دوره فدراسیون، پایان دوره رئیس، نواب رئیس و همه اعضای هیئت رئیسه است. حتی اگر رئیس فدارسیون فوتبال برای دور بعدی کاندیدا و انتخاب شود، باید نواب رئیس جدید خود را به مجمع معرفی کند که حضور نواب رئیس فعلی‌اش مانعی ندارد، اما باید رأی‌گیری شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X