ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ماجدی: افرادی که مجیدی را انتخاب کرده‌اند، ایراد دارند

ماجدی: افرادی که مجیدی را انتخاب کرده‌اند، ایراد دارند

بانک ورزش/ غروب جمعه دوباره فوتبال اشک و لبخندهایی را به خود دید که سهم ایرانی‌ها تنها اشک حسرت بود! اشک حسرتی که سنش 44 ساله شد و دوباره همه چیز به جای اولش برگشت. در عرض چند دقیقه رویای رفتن به المپیک بازهم در حد همان رویا ماند و نشد که به حقیقت نزدیک شود. شاید تنها مرهم این درد کهنه یک جمله از جانب محمد خاکپور بود. اعتراف سرمربی تیم امید به کم بودن دانش فنی‌اش مخاطبان این ورزش پر طرفدار را آرام کرد. این جمله مثل گاردی شد تا او از ضربه‌هایی که قرار بود گوشه رینگ بخورد در امان بماند. این جمله متفکرانه دشمنان و منتقدان را هم آرام کرد و مهر سکوت بر لبانشان زد اما منتقدان که دنبال مقصر اصلی ماجرا می‌گردند آرام ننشسته و نوک پیکان انتقادات خود ر ا به طرف مسوولانی نشانه رفته‌اند که بی توجه به انتقادات پای خود را در یک کفش کرده بودند و پیش می‌رفتند. حالا حرف‌های تلنبار شده را باید زد اما با چه تدبیری؟ منتقدان این بی‌تدبیری چه حرفی برای گفتن دارند و چه کسی را مقصر اصلی این ناکامی بزرگ می‌دانند؟ میرشاد ماجدی که زمانی یکی از مسوولان تیم جوانان بوده و اشکالات کار را از نزدیک می‌داند برای این ناکامی حرف‌های متفاوتی دارد.
باز هم رویای رفتن به المپیک در حد همان رویا باقی ماند!
در این مورد دو طیف نقد کننده وجود داشت. اولی منتقدانی بودند که از همان اول تکلیفشان مشخص بود و انتقاد می‌کردند و تعدادی هم ساکت ماندند و معتقد بودند که دانش کادرفنی تیم ملی هندوانه در بسته است و نمی‌توان درباره آن نظر قطعی داد! مسوولان هم در قبال انتقادها می‌گفتند در کوران مسابقات نباید از تیم ملی انتقاد کرد اما حالا که تیم حذف شده و به المپیک نرفته چطور می‌شود در این مقطع نقدی منصفانه کرد تا شاید برای آینده راهگشا باشد. همه می‌دانیم که تیم امید برای رفتن به المپیک قربانی یکسری از مسائل از جمله اختلاف فدراسیون و کمیته المپیک بوده که هر کدام خودشان را متولی این تیم می‌دانستند! بحث ندادن بودجه کافی و حتی همکاری نکردن تیم‌ها برای دادن بازیکن به تیم امید اشکالاتی بود که در زمان‌های مختلف این تیم را به شدت اذیت کرد. این مباحث فقط مختص دوران خاکپور نمی‌شود. در حال حاضر هم من اعتقاد دارم خاکپور فرد بسیار باشخصیتی است و نباید او را مقصر دانست. من به شخصه تقصیر را از آن کسانی می‌دانم که کادرفنی را انتخاب کردند. مگر فدراسیون کمیته فنی ندارد؟ کار کمیته فنی چیست؟ مشکل اصلی تیم‌های ما از انتخاب‌کنندگان کادرفنی است وگرنه خود فرد انتخاب شده که تقصیری ندارد. ما افراد انتخاب کننده را رها می‌کنیم و به سراغ افرادی می‌رویم که انتخاب شده‌اند! همین نقد ما را دچار اشکال می‌کند! البته همیشه تیم امید دو متولی داشت یکی کمیته المپیک و دیگری فدراسیون اما امسال یک ضلع سومی پیدا کرد و این ضلع سوم شخص حبیب کاشانی بود که کار را کنترات کرد و الحق خوب هم مدیریت کرد اما در انتخاب کادرفنی دچار اشتباه شد.
پس اشکال کار را در انتخاب کننده‌ها می‌دانید؟
بله. منتقدان هم به جای اینکه حالا به فکر انتقاد بیفتند باید قبل از اینکه تیم وارد بازی‌ها می‌شد، در انتخاب اول اینطور با هیجان انتقاد می‌کردند وگرنه در حال حاضر که فایده‌ای ندارد. ظلم است که در این شرایط به خاکپور بتازیم. هیچ تقصیری متوجه او نیست بلکه انتخاب کننده‌های او مقصرند.
پس هیچ تقصیری را متوجه خود خاکپور نمی‌دانید؟
در یک مورد یک تقصیر متوجه ایشان است.
در چه موردی؟
ایشان در یک اقدام جالب در کنفرانس مطبوعاتی گفت که تیم ملی به دانش کم او باخت‌. ای کاش این اعتراف را قبل از عهده گرفتن تیم امید می‌کرد. خاکپور تجربه کمی برای پذیرفتن این پست داشت و قبل از اینکه تیم را بپذیرد باید می‌گفت من دانش و تجربه کمی برای این کار دارم!
طی این چند روز بدجور به آقای خاکپور انتقاد شد که به نظر منصفانه نبود! اما شرایط برای آقای کی‌روش در این مواقع کاملا متفاوت است. تیم ملی به عراق باخت آنگاه ما به جای اینکه کادرفنی را مقصر بدانیم داور را مقصر جلوه دادیم و این کار را آقای کی‌روش خیلی زیرکانه انجام می‌دهد!
نکته کلیدی ماجرا همینجا است. وقتی گفته می‌شود که کی‌روش در کنفرانس مطبوعاتی بعد از بازی‌اش همه چیز را به نفع خود تمام می‌کند چون سرشار از تجربه است اما خاکپور به دلیل بی تجربگی می‌گوید تیم ملی به دانش فنی پایین من باخت. نگاه کنید چقدر تجربه می‌تواند به فرد کمک کند. من داشتم رزومه دو مربی ایران و ژاپن را بررسی می‌کردم متوجه شدم مربی ژاپن بعد از پنج سال حضور در لیگ به این پست می‌رسد اما آقای خاکپور یک نیم فصل در استیل آذین حضور داشته که در نهایت این تیم هم سقوط کرد! ببینید انتخاب کننده‌های ما چطور اشتباه کرده‌اند! ما 90 دقیقه خوب بازی می‌کنیم اما در زمان‌های اضافی کم می‌آوریم تمام تیم‌های ما در هر رده‌ای در این وقت‌ها کم می‌آورند.
پس اشکال فقط از تیم امید نیست؟
نه ما به لحاظ روحی روانی در این دقایق کم می‌آوریم، این ضعف در تیم امید و رفتن به المپیک خودش را نشان می‌دهد چون المپیک سکوی پرتاب بزرگی است.
بحث را کمی استقلالی کنیم. آقای پورحیدری به خاطر بحث بیماری شان کنار می‌روند و درست در زمانی که باید جای ایشان فرد باتجربه‌ای را بیاورند فرزاد مجیدی را انتخاب می‌کنند!
علاقه ندارم به این بحث ورود کنم چون خودم در خونه به خونه مشغول به کار هستم اما در این مورد هم می‌گویم ایرادی به مجیدی نیست و ایراد به افرادی که انتخاب می‌کنند، است. ضمن اینکه وقتی آقای پورحیدری ایشان را تایید می‌کند ما چه کاره هستیم. من که شاگرد ایشان هستم و قطعا مثل ایشان تجربه ندارم.
اما آقای پورحیدری همیشه محتاط صحبت می‌کنند!
نه، تایید ایشان قطعی بود حتما تدبیری در این تایید است.
شرایط استقلال را در این فصل چطور می‌بینید؟
نمی‌خواهم به بحث استقلال ورود کنم. من در هر شرایطی استقلالی هستم. فقط بدانید با هر پیروزی این تیم من و خانواده استقلالی‌ام به شدت خوشحال می‌شویم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده