ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نخستین غواصی تحقیقاتی در آب های قطب جنوب

نخستین غواصی تحقیقاتی در آب های قطب جنوب

شبکه خبر/ این گروه با قایقی ویژه و مجهز، به مدت سه هفته به مصاف محیط سخت و منجمد قطب جنوب رفتند. این گروه در غواصی علمی آزاد خود غارهای زیبا و بخش های منجمد آب های دریاچه قطبی را مشاهده کرد.
غواصی آزاد بدون تجهیزات اکسیژن و فقط با حبس کردن نفس در زیر آب انجام می شود. علاوه براین، غواصان با خطر برخورد به صخره ها یا کوه های یخی یا فروریزی ناگهانی یخچال ها نیز مواجه اند.
قطب جنوب از مناطق بکر و کمتر کشف شده زمین است که کمتر پای انسان به آن رسیده است. بیشتر بازدیدها و تحقیقات علمی و حتی حفاری های علمی و نفتی در قطب شمال انجام می شود.
دانشمندان معتقدند قطعات شهاب سنگ بسیاری به قطب جنوب برخورد کرده اند و در این محیط محفوظ مانده اند .آنها می گویند در میان این شهاب سنگ ها، از مریخ نیز وجود دارد که دانشمندان می گویند یافتن این شهاب سنگ ها به آنها در شناخت بیشتر مریخ کمک خواهد کرد.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده