ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیشنهاد کتاب جامعه شناسی به زبان ساده

پیشنهاد کتاب جامعه شناسی به زبان ساده

رنگی رنگی/ زیاد در مورد جامعه شناسی چیزی میشنویم یا حتی در موردش صحبت می کنیم، اما چقدر میدونیم که جامعه شناسی چی هست؟ یا چی نیست؟ و یا در مورد چی حرف میزنه؟ حتما هم برای خیلی هامون پیش اومده که شروع کردیم به خوندن نظریه های مطرح جامعه شناسی، نظریه های افرادی مثل دورکهایم، وبر، مارکس و… و جدا از مشکل بودن فهم این نظریه های پیچیده، با کلی جمله های پیچیده و مبهم توی کتاب ها روبرو شدیم و در نهایت از خوندنش منصرف شدیم. دکتر صادق زیبا کلام این مشکل ما رو تا حد خیلی زیادی با کتاب جامعه شناسی به زبان ساده رفع کرده. توی این کتاب اول با تعاریف و کلیات جامعه شناسی آشنا میشیم و بعد در مورد سه جامعه شناسی که رویکردهاشون بنیان این علم رو تشکبل میده یعنی کارل مارکس، ماکس وبر و امیل دورکهایم، و نظریاتشون میخونیم و با پاسخ های این سه رویکرد به پرسش های متداول جامعه شناسی آشنا میشیم. در نهایت دکتر زیباکلام در مورد این بحث می کنند که آیا اصولا جامعه شناسی مثل علم فیزیک یا شیمی، به عنوان علم شناخته میشه یا نه.
بخشی از کتاب:
از نظر بسیاری از جامعه شناسان، ما انسان­ها دارای یک هویت فردی هستیم و یک هویت اجتماعی. به عبارت دیگر،یک فرد، به عنوان یک فرد، دارای مجموعه رفتارهای مشخصی است. اما آن فرد وقتی به گروه اجتماعی مخصوص خودش می پیوندد دارای رفتارهای بیشتری می شود. یک کارگر یا چند صدهزار کارگر به صورت فردی یا تکی دارای رفتارهای مشخصی هستند. اما طبقه یا گروه اجتماعی که از این صنف تشکیل می شود دارای هویت، هنجارها و رفتارهای خاص خود می­شود. رفتارهای و هنجارهایی که ممکن است اساسا در هیچ یک از کارگران به صورت فردی و تکی وجود نداشته باشد.
جامعه شناسی به زبان ساده
نویسنده : دکتر صادق زیباکلام
انتشارات روزنه
قیمت :۱۰۵۰۰ تومان

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده