ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هاشمی‌‌طبا: تیم فوتبال امید یتیم است

هاشمی‌‌طبا: تیم فوتبال امید یتیم است

فارس/ رئیس سابق کمیته ملی المپیک می‌گوید اگر تیم امید به المپیک صعود می‌کرد همه باید تعجب می‌کردیم.
مصطفی هاشمی‌طبا درباره عدم صعود تیم فوتبال امید به المپیک گفت: اگر این تیم به المپیک راه پیدا می‌کرد جای تعجب داشت. تیم امید باید هویت داشته باشد. عناصر آن مشخص و وفادار به تیم باشند. تیم امید از سوی فدراسیون حمایت و پشتیبانی نمی‌شود.
وی افزود: بازیکنانی که هم در تیم ملی و هم امید بازی می‌کنند وضعیت مشخصی ندارند. به همین دلیل وقتی یک بازیکن از تیم ملی به امید می‌رود این را کسر شان می‌داند و تیم امید تیم دوم می‌شود. در صورتی که باید تیم امید راهی برای صعود ملی‌پوشان به تیم ملی باشد.
رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی با اشاره به اینکه تیم امید باید در طول سال شکل بگیرد و مربی مشخصی داشته باشد تصریح کرد: مربی قرارداد ندارد اما هست، در مراسم بدرقه شرکت نمی‌کند اما هست، فدراسیون نسبت به این امور بی‌تفاوت است اما باز هم مربی هست. به همین دلیل این تیم هویت خود را از دست داده است.
هاشمی‌طبا در ادامه این مصاحبه با بیان اینکه ملی‌پوشان در بازی‌های خود کم‌کاری نکردند، خاطرنشان کرد: البته ما نقطه‌ضعف‌هایی داشتیم. وقتی زیاد گل می‌خوریم یعنی مشکل دفاعی داریم. اگر عناصر دیگر و تاکتیک‌های دیگری اضافه می‌شدند شاید نتیجه فرق می‌کرد اما چون این تیم هویت ندارد محکوم به شکست بود.
رئیس اسبق کمیته ملی المپیک در پاسخ به این سوال که نقش وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک را در نتیجه تیم امید چقدر می‌دانید یادآور شد: هم وزارت ورزش و هم کمیته در مواقع لازم می‌گویند به ما مربوط نیست. کمیته در این مورد نمی‌تواند کاری کند چراکه قرارداد مربیان و انتخاب تیم‌ها و بازیکنان توسط فدراسیون انجام می‌شود. کمک‌های کمیته می‌تواند فقط شامل مسائل مالی باشد.
وی در پاسخ به سوال دیگر مبنی براینکه برخی کارشناسان معتقدند اگر کرانچار سرمربی ایران می‌شد شاید نتیجه فرق می‌کرد، گفت: اگر او سرمربی می‌شد حتی به دور دوم هم راه پیدا نمی‌کردیم. او نه سابقه مربیگری خوبی در ایران دارد و نه کار خاصی برای ما کرده است. اصل خود فدراسیون است که باید موضع درستی داشته باشد اما در یک جمله می‌گویم تیم امید یتیم است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده