ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حقیقت پور: گزارش کمیته برجام در صحن مجلس قرائت نخواهد شد

حقیقت پور: گزارش کمیته برجام در صحن مجلس قرائت نخواهد شد

میزان/ نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: گزارش اولیه برجام طبق روال قانونی آن پس از شش ماه باید در مجلس شورای اسلامی قرائت شود.

منصور حقیقت پور نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی درباره انتشار گزارش محرمانه برجام در برخی از رسانه ها اظهار کرد: با توجه به اینکه هنوز گزارش مربوط به برجام درکمیسیون امنیت ملی مجلس قرائت نشده و مورد بررسی قرار نگرفته است از این رو انتشار این گزارش از سوی برخی از نمایندگان در رسانه ها کار اشتباهی بوده و هیچ توجیهی برای آن و جود ندارد.

وی افزود: طبق روال در نظر گرفته شده کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بررسی روند تحقق برجام در سه ماه اخیر را بر عهده دارد از این رو برای بررسی کامل این موضوع بدون شک از وزیر امور خارجه و یا یکی ازمعاونین وی وهمچنین سایر نهادهای مرتبط با موضوع برجام از جمله بیمه، بانک مرکزی و کشتیرانی برای ارائه گزارش دعوت به عمل میکند.

نائب رئیس کمیسیون ملی مجلس شورای اسلامی با اینکه طبق قانون تعیین شده درباره برجام شش ماه یکبار باید گزارش جامعی از این توافق در مجلس قرائت شود، گفت: بدون شک با توجه به تعیین این زمان بر اساس قانون قرائت گزارش کمیته برجام دراین مجلس امکان پذیر نخواهد بود و گزارش اولیه در مورد این موضوع باید از سوی نمایندگان در مجلس دهم ارائه شود.

حقیقت پوربا بیان اینکه گزارش مربوط به برجام درصحن علنی مجلس قرائت نخواهد شد، خاطر نشان کرد: گزارش مربوط به این کمیته 12 اردیبهشت ماه در کمیسیون امنیت ملی با حضور وزیر خارجه و یا یکی از معاونین آن بررسی می شود از این رو و با توجه به مهلت قانونی شش ماه امکان قرائت این گزارش در صحن علنی مجلس نهم وجود نخواهد داشت.وی تأکید کرد: گزارش مربوط به کمیته برجام پس از بررسی در کمیسیون امنیت ملی باید در صحن علنی مجلس دهم قرائت شود.
[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده