ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هوای پایتخت پاک شد

هوای پایتخت پاک شد

ایرنا/ معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای پایتخت بدنبال بارندگی شنبه شب و کاهش غلظت آلاینده های جوی، در شرایط پاک قرار گرفت.

محمد رستگاری روز یکشنبه افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، کیفیت هوا در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت امروز، با شاخص 48 در شرایط پاک قرار گرفته است.

وی گفت: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون، نسبت به روز گذشته با 40 عدد کاهش، در حد مجاز بوده و بر روی عدد 48 قرار دارد.

رستگاری افزود: میزان غلظت آلاینده های منواکسیدکربن نیز در همین مدت از 32 به 28 و ذرات معلق کمتر از 10 میکرون نیز از 51 به 25 کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: ایستگاه های بوستان قائم با 92، فرمانداری شهرری (منطقه 20) با 88 و بوستان رازی و بوستان سلامت با 75 آلوده ترین مناطق تهران در 24 ساعت گذشته بودند.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه اقدسیه (منطق یک)، شهرداری منطقه دو و بوستان رز به ترتیب با شاخص عددی 22، 24 و 29 پاک ترین نقاط شهر تهران دراین مدت بودند.

شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.

بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک (سبز)، 51 تا 100 سالم ( زرد )، 101 تا 150 ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم (قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

در یک ماه گذشته بدلیل افزایش آلودگی هوا و پایداری جوی، وضعیت هوای تهران چند روز متوالی در بد ترین شرایط قرار داشت که منجر به تعطیلی مدارس در چند نوبت شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده