ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

راه نجات بحران عراق از نگاه "صدر"

راه نجات بحران عراق از نگاه "صدر"

مهر/ رهبر جریان صدر عراق در پی بروز تنش ها در عرصه سیاسی عراق در سخنانی راه نجات عراق از این بحران را دخالت سازمان کشورهای اسلامی و سازمان ملل دانست.

به گزارش المسله، «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر طی سخنانی از نمایندگان «الوطنیین الاخیار» درخواست کرد که از تحصن داخل پارلمان خارج شوند و در بازی های سیاسی قرار نگیرند.

بر اساس این گزارش مقتدی صدر همچنین خطاب به اعضاء فراکسیون «الاحرار» اعلام کرد که فعالیت های این فراکسیون در هنگام برگزاری جلسه رأی گیری برای کابینه وزرا موسوم به کابینه «تکنوکرات مستقل» به حالت تعلیق درآید.

رهبر جریان صدر در ادامه سخنان خود گفت: مصلحت این است که انقلاب مردمی عراق و بهار عراقی، عربی و اسلامی خوش نام باقی بماند.

وی همچنین از تظاهرات کنندگان درخواست کرد که حتی با سر دادن شعار نیز به سفارت خانه ها حمله نکنند و از سازمان همکاری اسلامی و همچنین سازمان ملل خواست که برای خارج کردن مردم عراق از سختی ها و اصلاح روند سیاسی در عراق مداخله کنند و در صورت نیاز انتخابات زودهنگام برگزار کنند.

مقتدی صدر در پایان از نمایندگان بابت تلاش هایی که در راستای انجام وظایفشان داشته اند، تشکر و قدردانی کرد.

گفتنی است بحران پارلمانی در عراق که از قریب به یک هفته با تحصن برخی نمایندگان شروع شده است همچنان ادامه دارد؛ تا جایی که روز سه شنبه سلیم الجبوری که نمایندگان متحصن وی را به عنوان رئیس پارلمان قبول ندارند از تعلیق جلسات پارلمان تا اطلاع ثانوی خبر داد و اعلام کرد: به موجب اختیارات قانون اساسی و بر اساس وظیفه ام به عنوان رئیس مجلس عراق و به منظور حفظ وجهه مجلس و برای اینکه مجلس به عرصه ای برای نزاع و درگیری، مشاجره و درگیری فیزیکی تبدیل نشود جلسات و کارهای پارلمان را تا اطلاع ثانوی تعلیق می کنم.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده