ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گزارش ایلنا از ترفند بابک زنجانی برای وقت‌کشی

گزارش ایلنا از ترفند بابک زنجانی برای وقت‌کشی

ایلنا/ بانک روسی "خم اگزیم" ابتدا در تاریخ 2013/12/16 (1392/09/25) واریز وجوه توسط بانک کانادایی جی.پی مورگان را تایید کرد. اما بعد از مدتی تاییدیه قبلی خود را کان‌لم‌یکن اعلام کرد!

به گزارش خبرنگار ایلنا، پس از تایید نشدن موجودی بابک زنجانی نزد بانک مرکزی کشور تاجیکستان، وی اعلام کرد که می‌تواند مطالبات نفت را در بانک روسی "خم اگزیم" واریز کند! مجددا از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران درخواست شد تا در صورت امکان در بانک روسی مزبور حساب افتتاح کرده و موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری کند. رئیس کل بانک مرکزی بار دیگر معاون امور بین‌الملل بانک مرکزی را مامور پیگیری موضوع کرد. بانک روسی "خم اگزیم" ابتدا در تاریخ 2013/12/16 (1392/09/25) واریز وجوه توسط بانک کانادایی جی.پی مورگان را تایید کرد. اما بعد از مدتی تاییدیه قبلی خود را کان‌لم‌یکن اعلام کرد! در تاریخ 1392/09/30، بابک زنجانی طی نامه شماره 1205/93 به مدیرعامل وقت شرکت نیکو اعلام کرد که معادل مبلغ 2.460.000.000 یورو به حساب تعیین شده در بانک روسی "خم اگزیم" واریز شده است. وی در این نامه، مطالبه مبلغ 393.249.000 یورو مازاد واریز شده را نیز درخواست کرد و خواستار اعاده چک‌های سازمان تامین اجتماعی شد.

بر اساس همین نامه که رونوشت آن به رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی ایران نیز ارسال شده بود، در سایت‌های خبری، اعلام شد که بدهی بابک زنجانی به حساب بانک مرکزی در خارج از کشور واریز شده است. بانک مرکزی بلافاصله واکنش نشان داد و بار دیگر واریز وجه به حساب بانک روسی "خم اگزیم" را تکذیب کرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده