سلسه‌ حوادث سرنوشت‌ساز سیزدهم آبان، در کتاب معارف انقلاب اسلامی

سلسه‌ حوادث سرنوشت‌ساز سیزدهم آبان، در کتاب معارف انقلاب اسلامی

khamenei.ir/ روز سیزدهم آبان، به لحاظ التقاى سه حادثه تاریخى که به شکل عجیبى به هم وصلند، روز مهمّى در تاریخ ماست. امروز فرصتى است که از یک درد بزرگ جهانى و یک بیمارى سیاسى مهلک که بر جهان بشریّت حاکم است و ملّتهاى بسیارى از آن در رنجند، سخن گفته‏شود. این سه حادثه هم، اتّفاقاً در ارتباط با همین مسأله اساسى است.
حادثه اوّل، تبعید امام است. ملّتى در زیر فشار حکومتى فاسد، دست و پا مى‏زد و عدّه کثیرى ازمردم در خشم و ناراحتى بودند و کسى که مى‏توانست احساسات مردم را هدایت کند و افکار آنها را جهت بدهد ودرد دل آنها را بیان کند و از خطرات این راه نترسد، فقط امام بزرگوار ما بود. او را در نیمه شبى ـ در مثل چنین روزى ـ از خانه و مسکن خودش ربودند و از میان این ملّت، اوّل به زندان و بعد به تبعید فرستادند؛ تا شاید خشم ملّت هدایت نشود و مبارزه‏اش سرنگیرد. ولى برخلاف نظر آنها، امام، رهبرى خود را از تبعیدگاه هم ادامه داد و دست از افشاگرى و بیان حقایق و هدایت مردم برنداشت. این ملّت ـ بخصوص جوانان ـ وارد یک مبارزه عمومى شدند که پانزده سال ادامه پیدا کرد. در ادامه همین مبارزه، در چنین روزى بود که همان دستگاه جبّار و وابسته و فاسد و تحت تأثیر سیاستهاى آلوده به همان بیمارى ـ که عرض خواهم کرد ـ دست جنایت از آستین در آورد و دانش‏آموزانى را به شهادت رساند. اما بالأخره، حق پیروز شد. مبارزه محقّانه مردم ایران پیروز گردید و آن دستگاه جبّار و فاسد، مجبور شد بساط خود را جمع کند و امریکا از کشور ما برود. باز در مثل چنین روزى، خشم مقدّس و حق طلبانه یک عدّه جوان و دانشجوى مسلمان، حادثه سوم، یعنى تسخیر لانه جاسوسى راپیش آورد.
بیانات رهبر معظّم انقلاب اسلامی در دیدار دانش‌آموزان، دانشجویان، معلّمان و پرستاران، به مناسبت روز 13آبان 1371
درباره‌ی کتاب
حضرت آیت ‌اللّه العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی) که خود در تمام مراحل تکوین، رشد و پیروزی انقلاب اسلامی حضور فعّال، مستمر و مؤثّر داشته‌اند، به دلیل اهمیّت آشنایی نسلهای مختلف، خصوصاً نسل جوان، با علل، عوامل، مراحل، ویژگی‌ها و آثار انقلاب اسلامی همواره در فرصتهای گوناگون به تبیین انقلاب اسلامی پرداخته‌اند.
موضوع این کتاب، مروری بر دیدگاه‌های معظّمٌ‌له پیرامون انقلاب اسلامی است که شامل سخنرانی‌ها، دیدارها و خطبه‌های نماز جمعه در طول 20 سال گذشته است.
کتاب حاضر به همت علیرضا مختار مختارپور قهرودی گردآوری شده و توسط انتشارات انقلاب اسلامی چاپ و منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سلسه‌ حوادث سرنوشت‌ساز سیزدهم آبان، در کتاب معارف انقلاب اسلامی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X