ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آمار علل مرگ و میر در پایتخت از زبان مدیر عامل بهشت زهرا(س)

آمار علل مرگ و میر در پایتخت از زبان مدیر عامل بهشت زهرا(س)

مهر/ مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) با بیان اینکه در ۶ ماهه نخست سال جاری ۲۶۵۴۴ نفر در شهر تهران فوت شده اند، گفت: بیشترین علت فوت در پایتخت همچنان ایست قلبی است.

اکبر توکلی با بیان اینکه در ۶ ماهه نخست سال جاری ۲۶.۵۴۴ زن و مرد در شهر تهران فوت شده اند، گفت: از این تعداد ۱۵.۲۹۶ نفر مرد، ۱۰.۴۸۸ نفر زن و ۷۶۰ نفر هم نوزاد بوده اند که ۸.۳۷۰ فوتی در خارج از سازمان و ۱۸.۱۷۴ در مجموعه بهشت زهرا(س) دفن شده اند.

وی با تاکید بر اینکه کمترین گروه سنی فوت شدگان مربوط به رده سنی ۵ تا ۹ سال شامل بوده است، افزود: بیشترین فوت شدگان از نظر سنی ۶۵ سال به بالا بوده به طوری که از ۱۴.۶۶۸ فوتی بالای ۶۵ سال ۷,۸۰۹ نفر مرد و ۶,۸۵۹ نفر زن بوده اند.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) با تاکید بر اینکه کمترین علت فوت بیماری میکروسفالی بوده که یک نفر جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده است، خاطر نشان کرد: میکروسفالی، یک اختلال ژنتیک مادرزادی است که در آن مغز رشد کافی نمی‌کند و منجر به بروز معلولیت گسترده و ناتوانی‌های فراوان می‌شود، در واقع در این اختلال بافت مغز به طور غیرعادی کوچک می شود. همچنین بیشترین علت فوت ایست قلبی بوده که از ۲,۹۴۸ فوتی با این علت، ۱.۶۴۷ نفر مرد، ۱.۲۶۵ نفر زن و ۳۶ نفر هم نوزاد بودند.

توکلی درباره فراوانی فوت شدگان در مناطق شهرداری تهران خاطر نشان کرد: کمترین تعداد فوت شدگان در منطقه ۲۲ پایتختبا ۱۵۲ فوتی بوده که ۷۹ مرد، ۷۲ زن و یک نوزاد را شامل شده است. همچنین بیشترین تعداد متوفیان در منطقه ۴ تهران بوده که از ۱.۴۰۴ فوتی دراین منطقه ۸۰۵ نفر مرد، ۵۹۵ نفر زن و ۴ نفر هم نوزاد بودند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده