ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کاهش قیمت پیاز اشک کشاورزان را درآورد

کاهش قیمت پیاز اشک کشاورزان را درآورد

باشگاه خبرنگاران/ نائب رئیس اتحادیه باغداران گفت:مازاد تولید و عدم رعایت الگوی کشت کاهش قیمت بیش از پیش این محصول و زیان انباشته کشاورزان را به بار آورده است.

مجتبی شادلو نائب رئیس اتحادیه باغداران با اشاره به اینکه کشاورزان معتقدند قاچاق پیاز موجب کاهش قیمت ان در مزارع شده، گفت: در واقع همیشه نسبت به قاچاق محصولات کشاورزی نقد شدیدی شده، چرا که ورود غیر قانونی آن موجب ورود آفات و بیماری ها به باغات می شود .
گفتنی است در شرایطی که قیمت پیاز در بازار داخل با افت قیمت مواجه است، قاچاقچیان به دنبال قاچاق آن نخواهند رفت.

شادلو در ادامه یاداور شد: حال ممکن است دسیسه های پشت پرده بخواهند کشاورزی ما را دچار بحران کنند و از این سو لازم است که از قاچاق آن جلوگیری به عمل آید چرا که پیاز وارداتی نسبت به داخلی شاخص برتری ندارد.

نائب رئیس اتحادیه باغداران با اشاره به زیان انباشته کشاورزان تصریح کرد: سال ها است که قانون الگوی کشت مطرح است اما متولیان و مسئولان مربوطه هر کدام دلایلی برای اجرا نشدن آن دارند اما می توان گفت که اگر این امر در مزارع صورت گیرد دیگر کشاورزان دغدغه کاهش قیمت در مزارع را نخواهند داشت.

وی بیان کرد: اکنون با توجه به هزینه های حمل و نقل، دستمزد و سایر هزینه های جانبی قیمت فعلی پیاز در مزارع جوابگوی هزینه های آنها نیست و همواره کشاورزان با زیان فراوانی مواجه هستند.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X