ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گزیده‌ای از اخبار مطبوعات 12 میلیارد دلارکجاست؟

گزیده‌ای از اخبار مطبوعات/ 12 میلیارد دلارکجاست؟

آخرین خبر/ گزیده ای از مهمترین رویدادها و اخبار مطبوعات در روز پنجشنبه به شرح زیر می باشد:

وطن امروز-این روزنامه درگزارش یک خود با عنوان «12میلیارد دلارکجاست؟» از ورود مجلس به برداشت غیرقانونی بانک مرکزی از حساب صندوق توسعه ملی خبرداد ونوشت:مشخص نیست چگونه این مبلغ از صندوق برداشت شده و این پول آیا بازگشته یا خیر.جعفرقادری، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس دراین باره گفت: سرنوشت 12 میلیارد دلار نیز به احتمال زیاد مانند سرنوشت برداشت 1/4 میلیارد دلاری خواهد شد. ندیمی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نیزگفت: مسئؤلان دولت یازدهم همواره از عملکرددولت گذشته انتقاد کرده‌اندوبه درستی برداشت‌های شبانه از بانک مرکزی یا سایر تخلفات را جزو عملکرد منفی مسؤولان گذشته عنوان کرده‌اند اما خود عملا همان راه را ادامه داده‌اند و با برداشت‌های غیرقانونی مشابه همان تخلفات را انجام می‌دهند.

اعتماد- وزیر دادگستری دولت حرف های مهمی دارد.مصطفی پورمحمدی یکی ازدووزیر اصولگرای دولت که درمحافل غیر رسمی خبر میآیدبیشترین تلاش برای همراهی وهمکاری بادولت را داشته است،حالادر روزهایی که دولت وارد سومین مرحله ازعمر کاری خودشده است اوازموضوعات مهمی صحبت میکند.درنشستی که داشته به مسئله حصرهم پرداخت؛به نوشته ی اعتماد،پورمحمدی می گوید: به عقیده من در یک مقطعی این موضوع تصمیم گیری شده است واکنون فرصت تجدید نظرآن است.

شرق- این روزنامه درگزارش با تیتر «اسنادی که مسیر پرونده زنجانی را تغییر می‌دهد» به گفت وگو با امیرعباس سلطانی نماینده مجلس پرداخته و به نقل از وی می نویسد: «اسناد به‌دست‌آمده مهم است و می‌تواند مسیر پرونده زنجانی را تغییر دهد». با این‌ حال او درباره اینکه منبع ارائه این مطالب چه بوده مقاومت می‌کند و حتی با چک‌وچانه‌زدن هم نمی‌شود ردپایی از منبع این اسناد گرفت. او می گوید:بابک زنجانی تنها گوشه کوچکی از فسادها و تخلف‌های دولت محمود احمدی‌نژاد است، همان‌ها که این‌روزها دوباره برای حضور در قدرت خیز برداشته‌اند، همان‌ها که هنوز پاسخ خیلی از تخلف‌هایشان را نداده‌اند و گاهی با اعتمادبه‌نفس از گذشته‌ای درخشان سخن می‌گویند».

آفتاب یزد-این روزنامه درگزارشی باعنوان«جزییات تازه ازپرونده اختلاس درآلومینای جاجرم»نوشت:"مسلم محمد یاران"با تشریح آخرین جزییات پرونده اختلاس وتضییع حقوق بیت المال 2هزار میلیارد ریالی آلومینای جاجرم گفت:بااقدامات دستگاه قضایی استان مبلغ 210میلیارد ریال ازاین وجوه به بیت المال بازگشته است. وی افزود: دراین رابطه 14 نفر از عوامل اصلی پرونده دستگیر شده اند.

آرمان–این روزنامه درمطلبی باعنوان«ساخت درمانگاه و پارک تفریحی درغزه »،به نقل ازپرویز فتاح رییس کمیته امدادگفت: کمیته امداد بنابررسالت خود،بخشی ازدرآمدهایش راصرف کمک به کشورهای خارجی میکند. در سال گذشته ازمحل تمامی اقدامات اقتصادی ۸۵ میلیارد تومان سود به دست آمدکه تمامی این اعتبار درحوزه حمایتی صرف شد وامسال نیز سود فعالیت‌های اقتصادی تا ۱۸۵ میلیارد تومان برآورد شده است.

آرمان-ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور از شناسایی فردی خبردادکه با افتتاح حدود 3هزار حساب قرض‌الحسنه و دریافت حدود 3هزار کارت بانکی وجابه‌جایی پول بین حساب‌های مختلف وبین بانکی ازطریق‌ ای.تی.‌ام درمدت کوتاهی 40میلیارد ریال فساد مالی انجام داده است.

آرمان -احمد پورنجاتی درگفت وگو با این روزنامه هشدار داد: احزاب تازه اصلاح طلب از ریل خارج نشوند.

شرق - این روزنامه در مطلبی با عنوان« سیاسیون بازار،» نوشت:«حزب مؤتلفه اسلامی»دو ماه است که وارد ٥٤ سالگی خود شده. هیأت م‍ؤتلفه» که چند سالی است واژه «حزب» را به ابتدای نام خود افزوده، کنگره های منظم، شورای مرکزی، شاخه های حزبی، ارگان مطبوعاتی- هفته نامه شما- سایت اطلاع رسانی و دبیران استانی درسراسر کشوردارد. با اینکه نام این تشکل همواره با «بازار» تعریف شده اما دردوران دولت احمدی نژاد هم از نبود منابع برای اداره تشکیلات خود گله مند بودند ومحمد خرسند از اعضای شورای مرکزی آن در گفت وگویی با نگارنده، به صراحت از کمبود منابع به عنوان عامل بازدارنده گسترش تشکیلات نام برد.

جوان -این روزنامه در ستون سرمقاله به بررسی موضوع در ابطال نظریه بازدارندگی سیاسی به قلم یدالله جوانی کارشناس مسایل سیاسی، پرداخت و نوشت: اشتباهات استراتژیک از سوی خواص، می تواند خسارت های بزرگ و بعضاً جبران ناپذیری را برای یک ملت در پی داشته باشد. برخی از افراد، گروه ها، احزاب و جریان های سیاسی در ایران با رویکرد منفعت گرایانه حزبی و باندی به راحتی مرتکب چنین اشتباهات بزرگ می شوند؛ اشتباهاتی که می تواند استقلال، عزت و امنیت ملی را، به چالش بکشاند و مخدوش سازد. یکی از حوزه هایی که در آن چنین اشتباهاتی رخ می دهد، حوزه امنیت ملی و چگونگی مواجهه با تهدیدات و راه های دفع خطرات است.

ابتکار–این روزنامه درمطلبی باعنوان«مبارزه روی دیوار،»بااشاره به اینکه«مرگ بر آمریکا»یکی ازشعارهای اساسی وکلیدی جمهوری اسلامی ایران به حساب می آید.واین شعارتبدیل به نقطه مشترک بسیاری ازمراسم شده به پاک شدن و نوشته شدن مجدد این شعار روی دیوار لانه جاسوسی پرداخته است.

رسالت –این روزنامه مصاحبه با گرت پورتر تحلیلگر و روزنامه نگار منتقد آمریکایی را به عنوان خبر و عکس نخست خود انتخاب کرد و به نقل از وی نوشت:ایران در مذاکرات هسته ای قدرتمند ظاهر شد.وی تاکید کرد: رهبر با درایت دریافت که بازرسی از اماکن نظامی یک دام اطلاعاتی است.

کیهان–این روزنامه درگزارش خبری باعنوان«زبان درازی آمریکا وجای خالی صراحت دردیپلماسی»اختصاص دادونوشت:مواضع و عملکرد دولتمردان آمریکایی پس از توافق به دست آمده دروین نه تنها تغییر نکرده بلکه شدیدتر نیز شده ودر این میان جای خالی دیپلماسی صریح و شفاف بیش از پیش احساس می شود.

کیهان–این روزنامه درمطلبی باانتخاب تیتر«تیزتر از شمشیر نرم‏تر ازحریر دیپلماسی خارجی»دولت را نقد کردوبابیان اینکه دو سال پیش همین ایام بودکه رهبرمعظم انقلاب عبارت«نرمش قهرمانانه»را بکاربرده وراهکاری نوپیش پای دیپلماسی کشور بخصوص درپرونده هسته ای گشودند،.نوشت:کلید فهم ارتباط «نرمش قهرمانانه» و«نفوذ»را بایددرمفهوم «دشمن شناسی» جست وجو کرد... واقعیت آن است که جامعه ایرانی با هرگرایش و تفکری دراین خصوص اتفاق نظرداردکه غرب ودرراس آن آمریکا دشمن است و اگر گاهی به ظاهر لبخندی هم می زنددلش برای ایران وایرانی نسوخته وبه قول معروف کاسه ای زیرنیم کاسه دارد.ایرانی جماعت باهوش ترازآن است که ادعای حقوق بشر وآزادی واین شعارهای دهان پرکن راازکشوری که هرروزه پهپادهایش آشکارا هرکسی را بخواهند -و البته بتوانند-در این منطقه ترور می کنند،باور کند!

کیهان- این روزنامه درمطلبی باعنوان با تیتر «کارگزاران رکورددار بالاترین تورم آنهم بدون تحریم» نوشت:یک روزنامه اصلاح طلب اذعان کرد بالاترین نرخ تورم در طول چند دهه اخیر مربوط به دولت سازندگی است این در حالی است که هم اکنون برخی از اعضا و مشاوران و نظریه پردازان دولت سازندگی در دولت موسوم به اعتدال فعالند و بخشی از همان سیاست های رهاسازی اقتصادی را تجویز می کنند؛ هرچند که برخی دیگر از اعضای دولت با این رویکرد کاملا مخالفند.
تعادل–این روزنامه درگزارشی با عنوان«با مشاغل کاذب برهم زننده امنیت»کارشناسان یک موسسه تحقیقاتی درتازه ترین تحلیل های خود 2متغییر مشاغل کاذب ونابرابری ها را از اثرگذار ترین مقوله های موجود در مسیر راه توسعه امنیت تشخص داده اند.

رسالت – لاله افتخاری نماینده مجلس به این روزنامه گفت: درحجاب وعفاف خلائ قانونی نداریم .

جوان-این روزنامه درمطلبی باعنوان«قحطی وام تولیدی‌های کوچک بارباخواری بانک‌ها »نوشت:رئیس کارگروه بازنگری قانون عملیات بانکی بدون ربا باتهدید دولت مبنی برارائه هرچه سریع‌تر لایحه بازنگری قانون بانکداری،مهم‌ترین دلیل بازنگری قانون بانکداری بدون ربا را قراردادهای صوری وغیر شرعی دانستن اکثر مبادلات بانکی دانست وگفت: ناکارامدی سیستم بانکی باعث شده تقریباً تولیدی‌های کوچک از دریافت تسهیلات بی‌بهره باشند.

روزان- این روزنامه در گزارشی باعنوان «نسخه جدیدوحدت اصولگرایی» با ادعای اینکه ایده ائتلاف سه ضلعی به سرانجام نرسید به سخنان باهنر در این باره پرداخت.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده