ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حامی انگلیسی داعش به قید ضمانت آزاد می شود

حامی انگلیسی داعش به قید ضمانت آزاد می شود

ایرنا/ منابع انگلیسی روز جمعه گزارش دادند، ‘انجم چودری’ فعال سیاسی و خطیب تندرو انگلیسی که پیشتر به اتهام حمایت از گروه تروریستی داعش بازداشت شده بود، به قید ضمانت آزاد خواهد شد.

منابع انگلیسی گفتند بر اساس حکم دادگاه ‘اولد بیلی’ لندن 'انجم چودری' به همراه 'محمد رحمان' که از تاریخ پنجم ماه اگوست در بازداشت بسر می برند، به قید ضمانت آزاد می شوند.
‘ساندرز’ قاضی این پرونده طی اظهاراتی در خصوص حکم صادرشده، گفته است: من متقاعد نشدم که دلایل قابل قبولی وجود دارد که هرکدام از متهمین خودشان را تسلیم قانون نکنند.
وی بابیان اینکه همچنان نگران اشاعه دیدگاه های افراط گرایانه این افراد در جامعه است، تصریح کرد: به رغم این ، شرایطی که در ضمانت نامه آن ها قیدشده است، خطر گسترش این تفکرات را تا حد زیادی کاهش خواهد داد.
ساندرز افزود: با این حال متهمان تحت مراقبت مقامات امنیتی خواهند بود و در صورت نقض شرایط ضمانت نامه دوباره بازداشت خواهند شد.
قرار است دادگاه رسیدگی به پرونده این دو فعال سیاسی و مذهبی ، در ماه ژانویه سال 2016 برگزار شود.
مقامات انگلیس، انجم چودری و محمد رحمان را به حمایت از گروه تروریستی داعش و رهبر این گروه از طریق سخنرانی هایی که به صورت آنلاین منتشرشده است، متهم کرده اند.
سرویس دادستانی انگلیس با استناد به قانون تروریسم 2000، مدعی شده است با توجه به شواهد به دست آمده و تحقیقات صورت گرفته، چودری و محمد رحمان به حمایت از گروه داعش که از ژوئن سال 2014 میلادی در این کشور گروهی ممنوعه شناخته شده است، متهم هستند.
بر اساس اعلام دادستانی انگلیس، جرائم این دو نفر در بین تاریخ 29 ژوئن 2014 تا شش مارس 2015 روی داده است .
چودری در مهرماه گذشته و در آستانه اعلام مشارکت انگلیس در حملات هوایی علیه گروه داعش در عراق، از سوی واحد ضد تروریسم پلیس اسکاتلندیارد به همراه افراد دیگری دستگیر ولی پس از مدتی با قید وثیقه آزاد شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده