ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تناسب اندام رژیم غذایی کم چرب تاثیر چندانی در کاهش وزن ندارد

تناسب اندام/ رژیم غذایی کم چرب تاثیر چندانی در کاهش وزن ندارد

سلامانه/ پیروی کردن از رژیم های غذایی کم چرب معمولا بهترین راه کاهش وزن شناخته می شوند، اما یافته های تازه نشان می دهند که چنین نیست.
دکتر توبیاس نواک، استاد رشته اپیدمیولوژی مدرسه پزشکی دانشگاه هاروارد و سرپرست این مطالعه گفت:" ما دریافتیم که پیروی کردن از رژیم غذایی کم چرب تاثیر چندانی در کاهش وزن ندارد.

او افزود:" پیروی کردن مستمر و طولانی مدت از رژیم غذایی خاص نشان خواهد داد که آن برنامه برای کاهش وزن مناسب است یا نه. "
دکتر نواک و همکاران اش نتایج مطالعه بر روی بیش از 68 هزار بزرگسال را تجزیه و تحلیل کرده و دریافتند، کسانی که از رژیم غذایی فاقد کربوهیدرات پیروی می کنند پنج کیلو گرم سبک تر از اشخاصی هستند که از رژیم غذایی کم چرب پیروی می کنند.

پژوهشگران اعلام کردند، میانگین کاهش وزن کلیه افرادی که از رژیم های غذایی با هدف کاهش وزن پیروی کرده اند سه کیلوگرم است.
دکتر نواک معتقد است به جای پیروی کردن از رژیم غذایی خاص باید از انواع برنامه های کاهش وزن که با شرایط جسمی و روحی افراد هماهنگی دارند پیروی کرد.

دکتر کانی دیکمن، رئیس آزمایشگاه تغذیه دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس گفت:" یافته های ما نشان می دهند، پیروی کردن از رژیم غذایی کم چرب و فاقد کربوهیدرات به ترتیب 10 و 30 درصد کمتر از حد مجاز به بدن کالری می رسانند که نتیجه اش به اتمام نرسیدن این نوع رژیم ها است."
او افزود:" بهترین راه برای کاهش وزن تغییر روش زندگی و افزایش فعالیت های بدنی و ورزش کردن است. "

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده