ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیام تلگرامی وزیر بهداشت همزمان با هفته سلامت

 پیام تلگرامی وزیر بهداشت همزمان با هفته سلامت

ایسنا/ وزیر بهداشت همزمان با هفته سلامت در یادداشتی تلگرامی مخاطرات سلامتی را یادآور شد و از مردم خواست که قدری بیشتر به سلامت خود، خانواده و هموطنان فکر کنند.
دکتر سیدحسن هاشمی در مطلبی با عنوان "سفیران سلامت" در کانال تلگرامی خود نوشت:« نخستین روز از هفته سلامت مانند مناسبت‌های دیگر برای یادآوری و تلنگر به من و شماست که قدری بیشتر به سلامت خود، خانواده، اطرافیان و هموطنان فکر کنیم و به دنبال راه حل‌هایی برای زندگی سالم‌تر باشیم.»

وقتی با خود می‌اندیشیدم که واقعا برای سالم‌تر بودن و بهتر زندگی کردن هم، باید به مردم هشدار داد؟ طی سه سال اخیر، بیشتر از همیشه باور کردم که پاسخ، مثبت است. انگار بشر امروز، خودش را کم‌تر از همیشه دوست دارد و علیرغم افزایش آگاهی‌ها، چون کودکی باید مرتب به او هشدار داد و خطرهای پیش رویش را بازگو کرد.

گویی زندگی ماشینی او را از خویشتن خویش دور ساخته و حالا لازم است خوب زندگی کردن، دوست داشتن، دوری از خشم و عصبیت‌ و مهربان بودن با خود و دیگران را به یادش آورد و باید به او گفت که برای داشتن زندگی سالم باید در زمینه‌های گوناگون از تغذیه و تحرک فیزیکی، روابط فردی و اجتماعی تا دوری از دخانیات، الکل و مواد مخدر و محرک را بیاموزد.

باید برای این کارها مطالعه کند و سواد خود را افزایش دهد تا در بزنگاه‌ها گزینه‌های سالم را برگزیند. یعنی کالا، خدمت و روابط سالم را آگاهانه انتخاب و از آنچه سلامت جسمی و روحی‌اش را به خطر می‌اندازد، دوری کند. این گام نخست است؛ ما علاوه بر انتخاب، اقدام و پایبندی به رفتار و گزینه‌های سالم، باید سفیر سلامت هم باشیم و رفتار سالم را به اعضای خانواده، محله، محل کار و ... هم معرفی کنیم.

دیروز در جمع سفیران سلامت دانش آموزی به آنها تاکید کردم که اگر می خواهند برای سلامت همکلاسی‌هایشان اثربخش باشند، باید ابتدا خود به آنچه می‌گویند، عمل کنند.
و در مرحله بالاتر؛ حکومت، از سیاستگذاران تا نمایندگان مردم هم وظایف مهمی در این حوزه دارند که باید با قانونگذاری مناسب و اجرا و نظارت بر آن به ارتقای سلامت جامعه کمک کنند.
در این خصوص باز هم می‌نویسم.»[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده